przebieralnia

Wybieramy kabiny do przebieralni. Na co zwrócić uwagę?

Szatnie na basenach często nie są przystosowane do potrzeb użytkowników. Zazwyczaj brakuje w nich odpowiednich kabin. Na szczęście coraz więcej obiektów zostaje w nie wyposażone. Dzięki temu można liczyć na prywatność oraz możliwość spokojnego przebrania się w strój kąpielowy czy ubranie. Jeśli poszukujesz idealnej kabiny do przebieralni, to przeczytaj poniższy artykuł. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Podstawowe wyposażenie szatni basenowych obejmuje wieszaki, szafki oraz natryski. W niewielu obiektach można znaleźć specjalnie wydzielone kabiny, w których użytkownicy mogą liczyć na prywatność. Zazwyczaj trzeba się przebierać przy innych osobach, osłaniając się jedynie ręcznikiem, a czasem można liczyć na kotarę, która jednak też nie spełnia potrzeb i oczekiwań użytkowników. Pracownik firmy Sanipol mówi:

Zdecydowanie lepiej sprawdzają się kabiny do przebieralni, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Umożliwiają one swobodne przebieranie się, bez obawy, że ktoś w tym czasie wejdzie do szatni. Możesz się w nich zamknąć i mieć całkowitą prywatność. Ścianki działowe zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Jakie kabiny do przebieralni wybrać?

Obecnie można znaleźć coraz większy wybór kabin do przebieralni. Spełniają one potrzeby oraz oczekiwania użytkowników basenów. Najczęściej wybierane są tradycyjne modele z drzwiami, nazywane również przebieralniami przyściennymi. Dostępne są one w wersji szeregowej i pojedynczej. Kupując kabiny do przebieralni, zwróć uwagę na wszelkie wymogi techniczne. Takie elementy powinny bowiem mieć minimum 203 cm wysokości oraz 120 cm głębokości. Natomiast szerokość drzwi musi wynosić 80-90 cm. Dzięki temu, że kabiny znajdują się na nóżkach, zostaje zachowana wymagana odległość między posadzką a ścianą, która ma 15 cm. Umożliwia to zadbanie o wysoką higienę przestrzeni.

Bardzo ważne jest to, aby kabina do przebieralni była zamontowana na stabilnych, wytrzymałych profilach. Powinny wyróżniać się one także odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i odkształcenia. Z kolei drzwi do kabin basenowych warto wyposażyć w samodomykacze sprężynowe bądź grawitacyjne. Ponadto powinny mieć one możliwość zamykania na klucz, co zwiększa prywatność użytkowników. Podczas wyboru kabiny zwróć też uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Świetnie sprawdzają się kabiny z HPL.