zastosowanie palet

Nadstawki paletowe – cechy i zastosowanie

Nadstawki paletowe to rozwiązania, które są chętnie stosowane przez wiele firm. Podczas wyboru produktów, trzeba mieć na uwadze doskonałą jakość i solidne wykonanie nadstawek. Na szczęście oferta jest tak bogata, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się temu, jakie cechy ma nadstawka paletowa i do czego zazwyczaj służy.

Nadstawki paletowe

Czym jest nadstawka paletowa? Najprościej rzecz ujmując, nadstawki są obudowami do palet. Zazwyczaj są wykonane ze stalowych prętów. Wraz z drewnianą paletą tworzą samodzielny kontener magazynowy. Pamiętajmy o tym, że zastosowanie nadstawek paletowych pozwala na bezpieczne transportowanie drobnych towarów. Poza tym, możemy liczyć na większą stabilność w trakcie transportu ciężkich produktów. Jakie zalety mają nadstawki paletowe? Przede wszystkim pozwalają na wygodne składanie wtedy, gdy nie są użytkowane. Po złożeniu kosza grubość wynosi tylko 90 mm, dlatego mamy sporo miejsca w magazynie. Kosze siatkowe na paletach pozwalają na ich piętrowanie, czyli tzw. sztaplowanie.

Można liczyć na stabilność i bezpieczeństwo podczas przechowywania produktów. Co ciekawe, magazynowanie w jednym miejscu często wiąże się ze sztaplowaniem do czterech zestawów obudów, a w transporcie do dwóch sztuk. Producenci pokrywają konstrukcję kosza siatkowego lakierem lub cynkiem galwanicznym.

Solidne wykonanie

Niezawodna konstrukcja jest odporna na zarysowania, otarcia i uszkodzenia. Istotne jest to, że sztaplowanie produktów za pomocą nadstawek paletowych nakłada ograniczenia co do wagi przechowywanego towaru. Przykładowo przy równomiernym obciążeniu i zastosowaniu palet EURO mamy do czynienia z nośnością 900 kg przy jednym zestawie. Nadstawki paletowe są tworzone zgodnie z normami, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Wskazują one standardy jakości, które trzeba spełnić w trakcie produkcji. Plusem jest to, że wszelkie produkty są objęte gwarancją producenta. W razie wątpliwości podczas wyboru, sprzedawcy służą pomocą.

Gdzie można zakupić niezawodne nadstawki paletowe? Okazuje się, że każdy klient może dokonać zakupu w internetowym sklepie. Szeroka oferta i atrakcyjne ceny produktów to najważniejsze atuty sklepu online. Bez problemu znajdziemy takie produkty do magazynu, które doskonale spełnią nasze oczekiwania. Nadstawki paletowe muszą odznaczać się solidnym wykonaniem i bardzo dobrą jakością. Dzięki temu będą służyć użytkownikom przez długi czas.