patelnia teflonowa

Narzędzia kuchenne niezbędne do teflonu

Teflon to powłoka, którą często można znaleźć na przykład na dobrej jakości patelniach. Niestety mimo swoich ciekawych właściwości jest ona również dość delikatna, przez co łatwo ją uszkodzić. Właśnie dlatego podczas gotowania zawsze należy używać do niej specjalnych przyborów. Jakich dokładnie? Które przybory kuchenne nadają się właśnie do teflonu?

Przedmioty niewskazane w przypadku teflonu

Na co dzień w kuchni zapewne korzystasz z różnych akcesoriów. Nie chodzi o to, by się ich pozbywać, natomiast nie używaj ich podczas przyrządzania posiłków na teflonowej patelni.

O jakie przedmioty chodzi? Na przykład o różnego rodzaju wyroby metalowe. Mogą one zarysować delikatną powierzchnię, doprowadzając do zniszczenia teflonowej powłoki.

Nylonowe akcesoria kuchenne

W roli idealnych dodatków kuchennych przeznaczonych do kontaktu z teflonem idealnie sprawdzają się produkty wykonane z nylonu.

Dobrym przykładem są akcesoria kuchenne HANDY, które odznaczają się nietuzinkowym kształtem i perfekcyjnym wykończeniem. Funkcjonalny kształt rączek sprawia, że przybory pewnie i wygodnie trzyma się w dłoni. Te świetnie zaprojektowane artykuły o uniwersalnym wyglądzie sprawią, że przygotowywanie potraw, gotowanie i nalewanie zupy, ubijanie ziemniaków czy precyzyjne nałożenie makaronu spaghetti stają się dużo bardziej komfortowe. Doskonałej jakości tworzywo, z którego wykonane zostały wspomniane elementy, jest odporne na wysokie temperatury (nawet do 210 stopni Celsjusza).

Idealnie, jeśli taki zestaw nylonowych przyborów kuchennych jest sprzedawany od razu w praktycznym pojemniku. Dzięki temu wszystkie najbardziej przydatne przybory kuchenne znajdują się zawsze tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Łopatka drewniana

Do kategorii przyborów, które nie tworzą zarysowań na powierzchni teflonowych sprzętów, zaliczają się także różnego typu łopatki drewniane.

Te dostępne w ofercie sklepu PRACTIC są produkowane w Polsce i powstały z wysokiej klasy drewna bukowego po specjalnym procesie jego parzenia. Wyróżniają się doskonałym dizajnem i powstały z myślą o najbardziej wymagających konsumentach, którzy doceniają połączenie drewna z nowoczesnymi i praktycznymi formami.

Komfort codziennego użytkowania został zwiększony poprzez odpowiednio wyprofilowaną rączkę.