wycieraczka do butow

Które wycieraczki wykazują najlepsze właściwości antypoślizgowe?

Wycieraczki antypoślizgowe powinny znajdować się w obiektach handlowych, hotelach, restauracjach, halach produkcyjnych i budynkach użyteczności publicznej. Dzięki nim do minimum spada ryzyko potknięcia się czy upadku na śliskiej lub wilgotnej podłodze. O właściwościach antypoślizgowych wycieraczki decyduje to, z jakiego materiału została wykonana. Poniżej dowiesz się, które maty czyszczące zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa w Twoim budynku. 

Czym charakteryzuje się wycieraczka antypoślizgowa?

Wycieraczki antypoślizgowe stabilnie przylegają do podłogi, nie podwijają się ani nie przemieszczają się po powierzchni posadzki. Zatrzymują też brud i wilgoć z obuwia przechodniów, zapobiegając rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń po całym budynku. Najczęściej wybierane maty antypoślizgowe to wycieraczki gumowe, które można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ich konstrukcja skutecznie zatrzymuje wodę oraz mokre i suche zanieczyszczenia. Ponadto są odporne na działanie olejów, smarów, rozpuszczalników, dzięki czemu bardzo dobrze sprawują się w warsztatach czy obiektach przemysłowych.

W roli wycieraczek antypoślizgowych sprawdzają się też wycieraczki z naturalnego włókna kokosowego, które wyróżniają się świetną absorpcją wilgoci. Każda z nich jest wyposażona w nieprzeciekające podłoże z gumy. Ich efektowny wygląd sprawia, że bardzo dobrze prezentują się w strefach wejścia do restauracji czy hoteli. Są dostępne w wielu stonowanych kolorach, m.in. w odcieniach beżu, szarości i brązu. W obiektach handlowych i usługowych najlepiej postawić na wycieraczki gumowe, szczotkowe lub mieszane osadzone na eleganckich profilach aluminiowych.

Gdzie kupić wycieraczki antypoślizgowe na wymiar?

Wycieraczki antypoślizgowe dostosowane do warunków architektonicznych w obiekcie pozwalają stworzyć w pełni skuteczny system czyszczenia, który utrzymuje posadzki w czystości. Do budynków publicznych warto zamówić maty z wybranego materiału na wymiar. Systemy czyszczące na wymiar zakupisz u producenta wycieraczek UNIMAT. Firma obsługuje klientów z wielu branż (m.in. handel, przemysł, usługi, gastronomia). Producent zapewnia szeroki wybór wkładów czyszczących i akcesoriów. Ponadto firma oferuje doradztwo specjalistów oraz pomoc w montażu wycieraczek.