filtracja wody

Systemy filtracji wody polecane dla domków letniskowych

Wakacje i weekendy we własnym domku za miastem stają się coraz popularniejszą formą wypoczynku. Jednocześnie wzrost świadomości i dbałości o zdrowie własne i bliskich powoduje rosnące zainteresowanie jakością spożywanej wody. Dlatego wielu właścicieli działek letniskowych poddaje wodę pitną badaniom i w razie konieczności stosuje skuteczną filtrację. Przeczytaj, jakie systemy filtracji wody polecane są dla domków letniskowych.

Spożywanie dobrej jakości wody jest ważne!

Większość z nas zdaje sobie doskonale sprawę, jak ważne dla ludzkiego organizmu jest spożywanie czystej, pozbawionej szkodliwych substancji wody. Jest ona bowiem podstawowym składnikiem naszego ciała, rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji odżywczych, elektrolitów i produktów przemiany materii. Tworzy środowisko dla procesów życiowych zachodzących w komórkach i tkankach oraz przyczynia się do utrzymywania stałej temperatury ciała. Dlatego skład wody pitnej musi być monitorowany, szczególnie pod względem zanieczyszczeń mechanicznych, biologicznych i chemicznych.

Jak zapewnić czystość wody?

W wielu przypadkach czystość wody zapewnić można poprzez odpowiednio dobraną filtrację. Nowoczesne systemy filtracyjne umożliwiają skuteczne oczyszczanie wody z wielu osadów, matali ciężkich i innych zanieczyszczeń organicznych. Poprawiają również smak i zapach wody pitnej. Szerokie spektrum różnego typu filtrów i urządzeń filtrujących prezentowane jest między innymi na stronie internetowej dystrybutora filtrów Aquaphor z Wrocławia, który oferuje produkty zróżnicowane pod względem sposobu uzdatniania wody i zastosowania.

Filtracja wody w domkach letniskowych

Filtrowanie wody w domkach letniskowych podlega ogólnym zasadom oczyszczania wody. W zależności od potrzeb i rodzaju zanieczyszczeń można stosować filtry:

  • mechaniczne do wyłapywania zanieczyszczeń stałych,
  • węglowe do usuwania zanieczyszczeń organicznych i chloru,
  • filtry odwróconej osmozy do wychwytania najdrobniejszych zanieczyszczeń,
  • zmiękczacze do redukcji twardości wody,
  • filtry odżelaziające lub odmanganiające.

Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z filtrów nakranowych. Przykładem może by filtr Aquaphor Modern, który wyróżnia się dużą wydajnością i oczyszcza wodę najskuteczniej ze wszystkich filtrów w swojej kategorii. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, fenol i rdzę.