jakie zadaszenie do domu wybrac

Co byś zrobił inaczej, gdybyś drugi raz wybierał zadaszenie dla swojego domu?

Dach to jeden z najważniejszych elementów domu. Zastanawiasz się nad kupnem czy montażem zadaszenia dla swojego domu i obawiasz się niepowodzeń? Sprawdź kilka sprawdzonych sposobów na piękny dach i uniknij jakichkolwiek problemów. Przed przystąpieniem do prac zastanów się, czy komin, kolor dachówek i liczba okien w dachu jest według Ciebie odpowiednia. Dobrze przemyślane decyzje to klucz do pełnego zadowolenia. 

Komin — maszt dachu

Warto przyjrzeć się zadaszeniu nie tylko od strony estetycznej, ale także praktycznej, gdyż właśnie ta sfera jest najważniejsza. Świetnym sposobem na porządny dach jest skupienie się na newralgicznych rejonach, jak komin i kosz dachowy. Wszystkie miejsca styku ścian komina np. z dachówką betonową, wymagają szczególnego zabezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli komin nie jest umiejscowiony na kalenicy, to należy zwrócić szczególną uwagę na przestrzeń tuż za kominem. W tym miejscu może magazynować się woda opadowa. Niestarannie wykonana obróbka blacharska lub stosowanie słabej jakości taśmy kominowej, może skutkować poważnymi konsekwencjami. Zawilgocenie ścian lub sufitu generuje również dodatkowe koszty.

Taśma do obróbki komina — niezawodny sposób na wytrzymały komin

Chcąc zapewnić doskonałe zabezpieczenie komina, warto zainwestować w porządną taśmę służącą do obróbki komina. Dobrej jakości taśmy wykazują bardzo długą żywotność. Taśmę można idealnie dopasować do koloru zadaszenia, wystarczy dobrać odpowiedni odcień. Nasz rozmówca, specjalista z hurtowni Ambit w Elblągu wyjaśnia:

Wysokogatunkowe taśmy do obróbki komina są odporne są na działanie szkodliwych promieni UV. Są niezwykle elastyczne i giętkie, dlatego w łatwy sposób można je formować i rozciągać. Gwarantują pełną szczelność połączeń przy płaskich i profilowanych pokryciach i skracają czas pracy. 

Dachowy kosz — sposób na wilgoć 

Aby konstrukcja wykonana była na najwyższym poziomie, należy zadbać także o kosz dachowy. Zejście się połaci to powierzchnia, gdzie woda spływa w dół. Kosz pełni zatem funkcję rynny. Zbyt wąska przestrzeń kosza to jeden z głównych błędów pojawiających się podczas budowy pokrycia. Powinien mieć dopasowaną przepustowość. Właściwe zabezpieczenie folią pomaga pozbyć się problemu, jakim jest przedostanie się wilgoci do środka przegrody dachowej.