SNUS saszetki nikotynowe

Snus czy saszetki nikotynowe – czym różnią się między sobą?

Nikotyna jest związkiem znajdującym się w tytoniu. Jest ona głównym składnikiem aktywnym w papierosach oraz w e-papierosach, ale zawierają ją również inne rodzaje wyrobów, w tym snus oraz saszetki nikotynowe. Czym różnią się one między sobą?

Czym jest snus?

Snus jest rodzajem wyrobu tytoniowego, który ma formę sypkiego tytoniu lub też jest on umieszczany w jednorazowych saszetkach. Snus jest przeznaczony do stosowania w jamie ustnej. Proszek wciera się w dziąsła, natomiast saszetki przytrzymuje się w ustach.

Czym są saszetki nikotynowe?

Do wyboru są również saszetki nikotynowe. Tego rodzaju produkt charakteryzuje się podobnym wyglądem do snus w saszetkach, jednak ma inny skład. Wewnątrz saszetki znajduje się mieszanka składająca się z włókien roślinnych, nikotyny oraz substancji o właściwościach smakowych i zapachowych.

Saszetki nikotynowe bardzo często określane są też potocznie jako snus, jednak warto pamiętać o tym, że różnią się one pomiędzy sobą swoim składem oraz właściwościami.

Czym różni się działanie snus od saszetek nikotynowych?

Saszetki nikotynowe oraz snus mają podobne działanie, ponieważ w każdym z tych produktów znajduje się nikotyna. W przypadku snus pochodzi ona z tytoniu, natomiast w saszetkach ma ona postać czystą.

Odmienny skład snus oraz woreczków nikotynowych powoduje jednak, że mają one inne właściwości. Tytoń w snus może powodować pojawienie się nieestetycznych przebarwień widocznych na szkliwie zębowym, a także może sprawić, że oddech będzie mniej przyjemny. Z kolei w przypadku woreczków nie jest to problemem.

Brak tytoniu w składzie woreczków nikotynowych powoduje, że nie spowodują one problemów z przebarwieniami na zębach. Dodatkowo w sprzedaży można znaleźć woreczki, które mają różne smaki i zapachy, na przykład owocowe, miętowe, więc nadają one przyjemny aromat oddechowi.

Stosowanie snus i woreczków nikotynowych

Zarówno snus w formie torebek, jak i woreczki nikotynowe są podobne w stosowaniu. Wystarczy umieścić taki produkt w jamie ustnej, a dokładnie przy dziąśle oraz górnej wardze, aby zaczął on działać.

Ciepło oraz wilgoć w jamie ustnej powodują, że nikotyna znajdująca się w tych wyrobach zaczyna wchłaniać się przez śluzówkę, a przez to dochodzi do przedostania się niej do krwiobiegu. Całkowity czas przytrzymywania woreczka w ustach wynosi około 30 minut.

Wobec tego snus i woreczki nikotynowe to podobne do siebie produkty, jednak woreczki są bardziej komfortowe w użyciu. Nie barwią zębów i mają wiele ciekawych smaków i zapachów do wyboru.