Meble ogrodowe z drewna – jak wybrać najlepsze?

Drewniane meble ogrodowe nie są dzisiaj tak popularne jak te z metalu czy z technorattanu, ale warto wskazać, że na ich tle mają wiele zalet. O czym warto pamiętać, kupując drewniane meble ogrodowe?

Meble ogrodowe drewniane – tak czy nie?

Meble drewniane do ogrodu mają zarówno określone zalety, jak i wady. Przed zakupem warto więc przyjrzeć się im bliżej, żeby zadecydować łatwiej, w jaki sposób umeblować swój ogród.

Najważniejszym atutem drewnianych mebli ogrodowych jest ich naturalny i estetyczny wygląd. Takie meble wyglądają kapitalnie nie tylko w ogrodach klasycznych czy rustykalnych, ale też można dobrać je do aranżacji nowoczesnych.

Ze względu na zastosowany materiał meble drewniane są również przyjazne dla środowiska naturalnego i nadają się do recyklingu, gdy nie będą już nadawały się do użytku.

Wbrew pozorom, meble ogrodowe z drewna są również bardzo wytrzymałe. Mogą posłużyć na zewnątrz na lata, przy czym należy pamiętać o tym, że wymagają one regularnego impregnowania, by zabezpieczyć drewno przed zniszczeniem przez czynniki pogodowe.

Meble drewniane są również dość drogie. Drewno to kosztowny surowiec, dlatego też przy zakupie takiego umeblowania do swojego ogrodu trzeba liczyć się z wyższym wydatkiem niż przykładowo przy zakupie mebli metalowych.

Rodzaje mebli ogrodowych z drewna

Kategoria drewnianych mebli ogrodowych jest bardzo szeroka i zaliczają się do niej różne ciekawe rodzaje mebli do ustawienia zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy na tarasie.

Bardzo często kupowane są drewniane ławki ogrodowe – to już prawdziwa klasyka w ogrodach. Również często wybierane są meble jak krzesła i stoliki z drewna.

Warto też zwrócić uwagę na kanapy oraz na fotele drewniane go ogrodów. Świetnie sprawdzają się też narożniki, które umożliwiają wygodne korzystanie z mebli ogrodowych nawet przez większą liczbę osób. Przykładowo w linii Lia model narożnika może być ustawiony razem albo rozdzielony, aby stworzyć dwie oddzielne leżanki.

Na co patrzeć przy wyborze mebli ogrodowych z drewna?

Gdy zamierza się zakupić meble ogrodowe drewniane, wtedy najlepszym wyborem będą te, które wykonane są z wysokiej klasy drewna.

Bardzo często stosowane jest obecnie drewno robinii, które charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem trwałości oraz odpornością na czynniki zewnętrzne.

Drewno, z którego wykonane są meble, powinno być też odpowiednio zabezpieczone, na przykład za pomocą farby poliuretanowej, by było odporne na czynniki pogodowe.

Warto też kupić meble od razu wyposażone w wygodne poduszki. U producentów można również wybrać ich kolor.