zakup mieszkania

Skąd pozyskać środki na zakup mieszkania?

Posiadanie własnego mieszkania czasami wydaje się marzeniem niemożliwym do zrealizowania. Nie musi jednak tak być. Warto się nie poddawać i przeanalizować wszystkie opcje, które umożliwią przybliżenie się do celu, jakim jest własne mieszkanie. Wiadomo, że sytuacja na rynku nieruchomości jest zmienna, ale z pomocą fachowców rozeznanie się w obecnej sytuacji i pozyskanie środków na swoje lokum może być dużo prostsze, niż się wydaje.

Kredyt jako jedna z form finansowania zakupu mieszkania

Przeglądając ofertę nowych osiedli, budowanych przez dewelopera Loker, trudno nie chcieć zamieszkać na jednym z nich. Dobra lokalizacja, wysokiej jakości materiały użyte w trakcie budowy przemawiają na ich korzyść. Pozostaje pytanie, skąd wziąć środki na zakup mieszkania? Rzadko kto wygrywa pieniądze, które można by zainwestować w nieruchomość. Dlatego warto zastanowić się nad wzięciem kredytu. Najczęściej wybieraną opcją jest kredyt hipoteczny, którego spłacanie rozłożone jest na długi czasu. Zmiany na rynku nieruchomości wpływają również na procedury bankowe. Jeżeli jest taka potrzeba, to przez wszystkie zawiłości związane z formalnościami uzyskania pożyczki pomogą przejść eksperci finansowi. Często współpracują oni z deweloperami lub biurami nieruchomości. Mogą pomóc w ustaleniu zdolności kredytowej oraz w wybraniu odpowiedniej oferty. Taka pomoc jest dużym wsparciem i ułatwieniem.

Inne sposoby pozyskiwania środków na zakup mieszkania

Poza wspomnianym zaciągnięciem kredytu hipotecznego można jeszcze pomyśleć o innych formach finansowania. Najczęściej nie jest to cała potrzebna kwota, ale zawsze stanowi jakieś ułatwienie. Dzięki temu własne mieszkanie na nowym osiedlu może być bardziej osiągalne. Oszczędzanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jak wiadomo, często długotrwałym. Czasami można liczyć na wsparcie rodziny w formie darowizny albo chociażby pożyczki. Warto także na bieżąco śledzić programy rządowe, których celem jest wspieranie osób, chcących posiadać własne lokum. Dzięki temu np. łatwiej jest zaciągnąć kredyt przy braku odpowiedniego wkładu własnego. Inną opcją są nieruchomości, gdzie wpłaca się część wartości lokalu i w comiesięcznym, powiększonym czynszu spłaca się resztę kwoty, według zawartej umowy. Mieszkanie takie można też wykupić, jak uda się zebrać potrzebne środki.