Pomysł na biznes z małym kapitałem

Pomysły na biznes z małym kapitałem

Własna działalność gospodarcza kusi ogromną liczbę młodych ludzi. Kusi ich wizja sprawdzenia swoich sił w biznesie. Wielu z nich nie posiada jednak odpowiedniego kapitału do tego by zbudować silną firmę. Poniżej przedstawiamy najciekawsze pomysły na biznes dla osób, które nie posiadają środków finansowych.

Rynek nieruchomości

Boom na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. To doskonała szansa dla wszystkich pośredników zajmujących się obrotem mieszkaniami i domami na szybki zarobek. Żeby rozpocząć swoją karierę w branży nie jest potrzebne doświadczenie, ani kierunkowe wykształcenie. Potrzeba jedynie umiejętności sprzedażowych i dużej motywacji.

Usługi IT

Tylko w Polsce brakuje obecnie około 700 tysięcy programistów. Zarabiają oni coraz więcej, a na portalach ogłoszeniowych znajduje się ogromna liczba propozycji. Żeby rozpocząć swoją przygodę z działem IT potrzeba jedynie komputera.

Kursy online

Wielu młodych ludzi coraz chętniej wybiera alternatywne formy edukacji. Do najpopularniejszych należą kursy online oraz ebooki. Jeśli posiadasz ekspercką wiedzę z danej dziedziny możesz tworzyć edukacyjne materiały video, podcasty, czy też webinary. To doskonały pomysł nie tylko na zbudowanie swojej marki osobistej, ale również zarobienie sporych pieniędzy.

Kanał YouTube

Według prognoz, w ciągu najbliższych lat YouTube całkowicie zastąpi klasyczną telewizję. Już teraz właściciele najpopularniejszych kanałów w platformie zarabiają ogromne pieniądze. W najbliższych latach na produkcji materiałów video będą zarabiać również twórcy mniej popularnych kanałów. Warto rozpocząć już teraz!

Pisanie i korekta tekstów

Content Marketing to obecnie najpopularniejsza forma działań marketingowych. Do tworzenia tekstów zatrudniani są copywriterzy i redaktorzy, którym z każdym tygodniem przybywa pracy. Pierwsze propozycje współpracy można znaleźć na facebookowych grupach.

Złota rączka

Najpopularniejsze portale ogłoszeniowe wypełnione są zleceniami dla złotych rączek. Jeśli wymiana żarówki, skręcanie mebli, czy też drobny remont nie sprawiają Ci trudności to warto skorzystać z tych propozycji. Niewielka konkurencja sprawia, że proponowane stawki potrafią być bardzo atrakcyjne.

Korepetycje

To doskonały pomysł nie tylko dla nauczycieli, ale również dla studentów. Z korepetycji korzystają uczniowie na każdym szczeblu edukacji – od małych dzieci aż po uczniów studiów wyższych. Za godzinę zajęć można otrzymać od 40 do nawet 80 złotych w zależności od omawianej tematyki.