Sprawa o rozdzielność majątkową – jak długo trwa?

Sprawy o rozdzielność majątkową mogą zostać zakończone błyskawicznie, lecz równie dobrze są w stanie ciągnąć się w nieskończoność. Jak długo mogą one jednak trwać?

Sprawa o rozdzielność majątkową – trzy drogi na jej rozwiązanie

Sprawa to rozdzielność majątkową w Toruniu to bardzo skomplikowane i delikatne zagadnienie. W przypadku rozwodów bowiem konieczne jest dopięcie wszelkich szczegółów na ostatni guzik, tak aby obie strony mogły się dobrze porozumieć w sprawie chociażby podziału dóbr. Z uwagi jednak na skomplikowanie całej tej procedury, a także na fakt, iż każdy przypadek musi zostać potraktowany indywidualnie, jesteśmy w stanie wymienić trzy ścieżki prowadzenia sprawy o podział majątku. Pierwszą, najłagodniejszą drogą, jest spisanie umowy pomiędzy dwoma rozwodnikami. Innymi opcjami w tym przypadku jest akt notarialny, a także droga sądowa.

Jak długo może trwać sprawa o rozdzielność majątkową?

Sprawy rozwodowe to skomplikowana kwestia i podobnie jest oczywiście w przypadku podziału majątku. Oczywiście pewną ilość czasu zajmie porozumienie się stron w kwestii tego, co będzie podlegało podziałowi. Oczywiście najszybszą formą załatwienia formalności jest sporządzanie umów cywilnoprawnych w Toruniu, lecz cały proces można również bardzo szybko załatwić u notariusza. Jest to jednak najkosztowniejsza ze wszystkich trzech furtek, choć oczywiście o wiele mniej skomplikowana niż rozprawa sądowa.

Jak wygląda sądowa sprawa o rozdzielność majątkową?

Rozdzielność majątkową rozstrzyga się na drodze sądowej najczęściej w momencie, gdy pomiędzy osobami sporu panuje niezgoda co do formy podziału. Problem przy tej opcji leży w czasie – taka sprawa bowiem może bez problemu toczyć się miesiącami oraz latami, zanim zostanie ona doprowadzona do końca. W takim przypadku bowiem konieczne jest przeprowadzenie całego procesu na wokandzie, a także powołanie biegłego rzeczoznawcy. Jest to więc najbardziej czasochłonne wyjście, lecz czasem niestety również jedyne.