hala namiotowa

Najważniejsze cechy hal namiotowych

Hale namiotowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych powierzchni murowanych. Swoje zastosowanie znajdują w wielu różnorodnych branżach, a to za sprawą praktycznych zalet. Czym więc się charakteryzują hale namiotowe i co sprawiło, że są tak popularne? Sprawdźmy najważniejsze informacje na ich temat.

Jakie są konstrukcje hal namiotowych?

Hale namiotowe zyskują na popularności dzięki swojej praktycznej konstrukcji, która odznacza się stabilnością oraz trwałością na wiele lat. Warto dodać, że konstrukcje stalowe hal namiotowych odporne są na czynniki atmosferyczne, dlatego jest to rozwiązanie sprawdzające się przez cały rok. Najczęściej konstrukcje wykonywane są z metalu bądź aluminium. Materiały te umożliwiają tworzenie różnej wielkości konstrukcji również o odmiennych kształtach dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Hale namiotowe znajdziemy między innymi w ofercie producenta obiektów budowlanych GLOB-STAL.

Co wykorzystuje się do poszycia hal namiotowych?

Ważną częścią hal namiotowych jest oczywiście ich pokrycie. Odpowiada za zabezpieczenie wnętrza przed deszczem, wiatrem oraz dostaniem się do środka osób niepowołanych. Do pokrycia l używa się odpornych i wytrzymałych materiałów takich jak przykładowo PCV. Membrany wykonane z tego tworzywa sztucznego są odporne na warunki atmosferyczne. Innym materiałem, który wykorzystać można do pokrycia, jest blacha trapezowa. Jest bardziej czasochłonna w montażu, ale również bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcje mogą być pokryte płytami warstwowymi, które są używane w szczególności do wznoszenia hal namiotowych ocieplanych.

Gdzie wykorzystuje się hale namiotowe?

Bez wątpienia hale namiotowe pozwalają na stworzenie dodatkowej przestrzeni w bardzo krótkim czasie. Doskonale sprawdzają się jako magazyny przy halach produkcyjnych, czy sklepach. Warto dodać, że lekkie konstrukcje stalowe pozwalają na szybkie rozłożenie, dlatego namioty często pełnią funkcję miejsca do organizacji imprez na otwartej przestrzeni. Możliwe jest dowolne urządzenie wnętrza, jego ocieplenie, zamontowanie oświetlenia oraz wykonania przenośnej podłogi. Dlatego hale namiotowe są tak popularne w wielu branżach.