zabezpieczenie boiska

Jak wybrać dobre piłkołapy?

Piłkołapy stanowią obecnie zabezpieczenie standardowe w zasadzie każdego piłkarskiego boiska, czy też kortu tenisowego. Umożliwiają zatrzymanie piłek pędzących, krążków hokejowych, czy też dysków w obrębie danego terenu. Piłkołapy gwarantują bezpieczeństwo wszystkim osobom, które przebywają na terenie obiektu. Jak wybrać naprawdę dobre piłkołapy?

Czym są piłkołapy?

Piłkołapy są specjalnymi i lekkimi konstrukcjami z siatki. Są one zawieszane na linkach coraz na słupach. Stosowane są także na przeróżnych obiektach sportowych. Zazwyczaj są one montowane wokół boiska, czy też w sposób bezpośredni za bramkami. Piłkołapy mają także za zadanie przechwycić piłki, aby w razie wybicia ich za boisko było możliwie jak najszybsze jej odzyskanie.

Piłkołapy dobrać się powinno bezpośrednio do rodzaju boiska. Wybrać należy ich wysokość, a do tego grubość materiału, a także rozmiar oczek. Dla tenisowych kortów są rekomendowane siatki, które mają gęstość oczek wynoszącą 45 mm na 45 mm oraz także grubości linki od 2,5 mm do 5 mm. Takowa wielkość oczek gwarantuje nam ochronę terenu wokół danego obiektu sportowego.

Piłkołapy – jakie jest ich zastosowanie?

Piłkołapy, które można kupić w Lumar Sport, mają naprawdę szerokie zastosowanie. Przede wszystkim sprawdzają się na przeróżnych obiektach sportowych. Mogą to być boiska piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie, wielofunkcyjne, pola golfowe, korty tenisowe, lodowiska hokejowe, czy też hale sportowe. Są one wytwarzane z bardzo wytrzymałego materiału. Jest to polipropylen w sporej gęstości, który to odporny jest na działanie promieni słonecznych.

Takie piłkołapy wyróżniają się także bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Dzięki swojej niesamowitej trwałości stanowi świetną ochronę nawet pomimo uderzenia wielokrotnego w niego bardzo ciężką piłką.

Raczej bez piłkołapów nikt sobie nie wyobraża obiektu sportowego. Jest to pewnego rodzaju standard i absolutny wymóg. Warto postawić na bezpieczeństwo.