włosów przeszczep

Metody przeszczepu włosów stosowane u mężczyzn

Pojawiające się zakola i spore przerzedzenie włosów, to problemy, które dotykają wielu mężczyzn. Wielu z nich próbuje w jakiś sposób rozwiązać swój wstydliwy problem. Z pomocą nadchodzi wówczas współczesna medycyna estetyczna, która proponuje kilka metod przeszczepu. W zależności od skali problemu i oczekiwanych efektów lekarz specjalista wybierze najlepszą metodę dla konkretnego pacjenta.

Czym jest przeszczep włosów i jakie są wskazania do zabiegu?

Przeszczep włosów u mężczyzn to zabieg, który pozwoli uzupełnić braki w owłosieniu i zagęścić włosy. Mieszki włosowe pobiera się z jednego miejsca, a następnie umieszcza w strefie biorczej. Pacjent nie musi już korzystać z peruki lub tupecików, a problem przestanie być widoczny. Transplantacja włosów u mężczyzn sprawdzi się w przypadku łysienia androgenowego lub pochorobowej i powypadkowej utracie owłosienia. Efekt zabiegu to naturalne zagęszczenie włosów. Na zabieg przeszczepu włosów zgłaszają się głównie mężczyźni. Podczas pierwszej wizyty oceniany jest aktualny stan zdrowia pacjenta i weryfikowana jest możliwość dokonania zabiegu. Pewne choroby np. cukrzyca, niska krzepliwość krwi lub łysienie plackowate będą przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Medycyna estetyczna proponuje kilka metod przeszczepu włosów.

Czytaj więcej: https://piotrturkowski.pl/przeszczep-wlosow-u-mezczyzn/

Metoda przeszczepu włosów FUE

To najnowsza i najbardziej bezpieczna metoda przeszczepu włosów u mężczyzn. Specjalista pobiera pojedyncze mieszki włosowe za pomocą metalowej sztancy o średnicy około 0,8 mm. Lekarz ocenia jakość pobranego materiału, a następnie przygotowuje go do umieszczenia w strefie biorczej. Metoda wymaga użycia znieczulenia miejscowego. Największą zaletą tej metody jest praktycznie brak blizn, ponieważ pobiera się mieszki włosowe z milimetrowym skrawkiem skóry. Przeszczep włosów wykonywany jest w ciągu 1 dnia i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Po zabiegu pacjent może samodzielnie udać się do domu, a na kolejny dzień wrócić do codziennych aktywności. Oczywiście wszelkie zalecenia do stosowania przekaże pacjentowi lekarz podczas pierwszej wizyty. Obecnie to najczęściej stosowana metoda przeszczepu włosów, która jest wyjątkowo bezpieczna i przynosi spektakularne efekty.

Przeszczep włosów metodą STRIP

Lekarz chirurg przeprowadzający zabieg wycina wąski pasek owłosionej skóry i zszywa powstały ubytek tkanki. Mieszki, które umieszcza się w strefie biorczej pobiera się z jednej okolicy. Po zabiegu pozostaje duża poprzeczna blizna, którą można przykryć włosami. Przeszczep włosów wymaga dość długiej rekonwalescencji, ponieważ blizna goi się przez długi czas. O bliznę należy dbać za pomocą specjalnych środków. Obecnie coraz rzadziej dokonuje się transplantacji włosów tą metodą, ponieważ uzyskany efekt jest dość nienaturalny.

Przeszczep włosów metodą BHT

Włosy do przeszczepu pobierane są z innych stref ciała niż głowa. Często pobiera się je z pach, kończyn, klatki piersiowej lub brody. Przy tej metodzie znieczuleniu należy poddać większe obszary ciała pacjenta, a sam zabieg jest dość inwazyjny. W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne, które niesie spore ryzyko. Metoda stosowana jest w przypadku bardzo zaawansowanego łysienia. Efekt zabiegu wygląda czasem nienaturalnie, ponieważ pobrane mieszki włosowe różnią się strukturą od tych na głowie. Ze względu na sporą inwazyjność, nienaturalny efekt i długi okres rekonwalescencji metoda jest coraz rzadziej stosowana. Warto podkreślić, że duży wpływ na powodzenie i efekt zabiegu ma wybór miejsca dawczego.