znajomi

Coraz więcej Polek pragnie operacji plastycznej biustu

Operacyjne powiększanie biustu to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Rocznie prawie dwa miliony kobiet decyduje się na taki zabieg. Coraz więcej kobiet pragnie mieć wielkie piersi. C czy D czasami już nie wystarcza! To tak jak… seks z dziewicą – każdy by chciał, nie każdy jednak ma na to szansę.

Podobnie jest z operacją piersi, bo trzeba nie tylko mieć sporą ilość gotówki, to jeszcze spełniać kilka warunków i liczyć się z ewentualnymi komplikacjami czy bólem pooperacyjnym i np. niemożnością dźwigania. To skomplikowana i poważna operacja.

Dlaczego akurat biust?

Nie od dziś wiadomo, że kobiece piersi są jednym z największych jej atutów. Każdy marzy o jędrnych, kształtnych piersiach, które będą pięknie prezentować się z resztą sylwetki. Niestety… nie każdy został hojnie obdarzony przez naturę – ale na szczęście można sobie troszkę „pomóc” w tej kwestii.

Najczęściej kobiety, które decydują się na operację plastyczną piersi narzekają na mały rozmiar, nieładny kształt czy dysproporcję między jedną piersią a drugą.

Kilka faktów o których powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na operację plastyczną.

1.Powiększanie biustu to jedno z największych osiągnięć chirurgii plastycznej. Operacyjnie można nie tylko powiększyć piersi poprzez wszczepienie implantu, ale można je również pomniejszych. Biust, który się powiększa bądź pomniejsza wygląda bardzo naturalnie, jest miły w dotyku i bardzo jędrny. Ciężko jest na pierwszy rzut oka zauważyć, że piersi są powiększone bądź pomniejszone.

2.Zabieg chirurgii plastycznej na piersiach, wykonuje się już nawet podczas jednego dnia pobytu w klinice. Choć operacja może wydawać się skomplikowana to trwa ona zaledwie dwie godziny a pacjentka nie będzie musiała przebywać w klinice dłużej niż dobę. Po zabiegu co prawda kilkukrotnie trzeba jeszcze wrócić kilka razy do lekarza, ale to logiczne, bo musi on skontrolować proces gojenia się a także w końcu zdjąć szwy pooperacyjne.

3.Implanty mogą być solne bądź silikonowe. Chirurg dba o to, by blizny były jak najmniejsze i praktycznie niewidoczne. Zanim oczywiście lekarz przystąpi do zabiegu, najpierw ustala z pacjentką pożądany rozmiar a nawet pomaga jej dobrać odpowiednią wielkość, która w przypadku danej sylwetki będzie prezentowała się jak najbardziej naturalnie. Nie chcecie przecież wyglądać sztucznie i „plastikowo”.

4.Bardzo ważną kwestią po operacji plastycznej jest specjalny biustonosz, który ma za zadanie nadać piersiom odpowiedni kształt. Biustonosz trzeba nosić bez przerwy – poza kąpielą oczywiście. Trzeba go mieć na sobie zarówno w dzień jak i w nocy.

5.Efektu nie będziesz widziała na drugi dzień, za tydzień czy za miesiąc. Finalny efekt jest bowiem widoczny dopiero po trzech miesiącach od zabiegu. Wtedy to kończy się proces gojenia. Z piersi w tym czasie zejdzie obrzęk i staną się one delikatniejsze. Wcześniej bowiem mogą być dość twarde i sterczeć.