tomografia komputerowa zebow

Na czym polega tomografia komputerowa zębów?

Tomografia komputerowa zębów to prześwietlenie, które zdecydowanie jest w stanie rzucić nowe światło na problemy, które dotykają jamy ustnej pacjenta. Na czym właściwie to polega? Fachowcy odpowiadają.

Tomografia komputerowa zębów – czym jest?

Tomografia komputerowa zębów w Krakowie to badanie, które przede wszystkim wykonywane jest przez profesjonalnego radiologa, który wie, w jaki sposób bezpiecznie obsługiwać maszynę tak, aby zdjęcie wyszło wyraźne.

Lekarz stomatolog w Krakowie często kieruje pacjentów na tomograf, ponieważ współcześnie jest to najnowocześniejsza technologia, jeśli chodzi o prześwietlenia, nie tylko jamy ustnej, ale również całego ciała.

Tomograf jest urządzeniem, które wykonuje zdjęcia rentgenowskie za pomocą obrotowych ruchów. Taki system działania sprawia, że otrzymuje się wiele fotografii, które połączone ze sobą dają możliwość obracania szczęką pacjenta. Można wtedy spojrzeć na zęby z wielu perspektyw.

Tomografia komputerowa zębów – kiedy jest to niezbędne?

Taką tomografię zaleca się głównie przed wykonywaniem zabiegu chirurgicznego. Wynika to z faktu, że można dzięki niej dokładnie przyjrzeć się operowanej kości tak, aby można było ją zmierzyć oraz przeprowadzić symulację całej operacji.

Tomografia pozwala również skuteczniej przeprowadzić cały proces przesuwania zębów przez aparat ortodontyczny. Oznacza to, że pacjent może mieć gwarancję, że jego zęby zostaną trwale wyprostowane oraz unieruchomione.

Jednocześnie tomografia może również ocenić stan zębów, a w szczególności miazgi. Dzięki temu można również szybko reagować, gdy powstaje torbiel lub inna nieprawidłowość. Tomografia przeprowadzana w celach diagnostycznych nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Tomografia komputerowa zębów to badanie, które przede wszystkim wykonuje się po to, aby można było dokładnie zobaczyć ułożenie zębów oraz ich korzeni. Lekarz może również zmierzyć kości i zaplanować leczenie.