Dlaczego warto dbać o zęby?

3 powody, dla których warto dbać o zęby

Każdy z nas pragnie mieć zdrowe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech. Aby to osiągnąć powinniśmy regularnie szczotkować zęby, używać nici dentystycznych, stosować płyny do płukania jamy ustnej. Konieczne są też wizyty kontrolne u stomatologa oraz rezygnacja np. ze słodyczy.

Dbanie o zęby jest kwestią niezwykle ważną, o której powinniśmy się dowiadywać już jako dzieci. Nawyk dbania o uśmiech powinien być przez nas wyniesiony już z dzieciństwa. Praktyka pokazuje jednak, że w bardzo dużej ilości przypadków sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie. Następuje wtedy konieczność częstego odwiedzania stomatologa i korzystania z wielu zabiegów, np. kanałowe leczenie zębów. To oczywiście nie jest komfortowe, wiąże się z bólem, niepotrzebnym stresem oraz nadszarpnięciem domowego budżetu. Jak dbać o zęby oraz jakie są 3 najważniejsze powody, dla których powinniśmy na to zwrócić szczególną uwagę?

Zdrowe zęby to piękniejszy uśmiech i lepszy wygląd

W świecie, gdzie liczy się przede wszystkim wygląd oraz to, jak się prezentujemy brzydki uśmiech, pożółknięte zęby, występowanie kamienia nazębnego bądź ubytków zdecydowanie odbierane jest negatywnie i bardzo źle o nas świadczy. Pokazując rodzinie, znajomym lub przyszłemu pracodawcy nieciekawy uśmiech od razu wyrabiamy o sobie negatywną opinię, pokazujemy również, że nie potrafimy bądź nie chcemy korzystać z pomocy stomatologa.

Mając zadbane zęby możemy czuć się dużo bardziej atrakcyjnymi, szybciej nawiązywać kontakty, ubiegać się o lepszą pracę, być bardziej pewnymi siebie. Plusem jest także lepsze własne samopoczucie.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/zdrowe-sposoby-na-biale-zeby/

Zdrowe zęby to zdrowy organizm

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, jak duży wpływ na ogólną kondycję organizmu mają zdrowe zęby – bez ubytków lub próchnicy. Również wady zgryzu, choroby przyzębia mogą czynić w naszym ciele dość spore problemy. Dlaczego? Ja ustna jest miejscem wilgotnym, a tym samym istnieją tam bardzo dobre warunki do rozwoju bakterii. Nieleczona próchnica, a tym samym bakterie dzięki jamie ustnej bez problemu mogą przedostać się do reszty naszego ciała. Bakterie mogą powodować chociażby różnego rodzaju infekcje dolnych dróg oddechowych. Jesteśmy także narażeni na zapalenie okostnej i tkanek miękkich, postawanie ropni, dużo gorsze samopoczucie. Zdecydowanie lepiej więc regularnie chodzić do gabinetu stomatologicznego.

Zdrowe zęby to mniejsze koszty

Nie bez znaczenia jest również to, że regularne wizyty stomatologiczne, stosowanie profilaktyki, szybkie pozbywanie się ubytków pozwoli uniknąć próchnicy, chorób, leczenia kanałowego, a więc przełoży się na brak konieczności wydawania dużych kwot u stomatologa.