Szafa do przedpokoju

Jaką szafę wybrać do przedpokoju?

Przedpokój jest tym rodzajem pomieszczenia, które jest niezwykle trudne do odpowiedniej aranżacji i umeblowania. Wiąże się to z tym, że zazwyczaj dysponujemy w tym wypadku dość małą powierzchnią. Na dodatek przedpokój musi pełnić wiele różnorodnych funkcji – od garderoby po spiżarnię. Dużym problemem jest znalezienie miejsca na odpowiednią szafę w przedpokoju. Jaka szafa będzie najlepszym wyborem do przedpokoju?

Szafa wnękowa do przedpokoju

Ciekawą propozycją i do tego niezwykle funkcjonalną jest choćby szafa wnękowa. Znajduje ona zastosowanie szczególnie w takich przedpokojach, które są niezwykle mało ustawne i do tego mają dość niewielką powierzchnię. Wówczas możemy po prostu zabudować wnękę w ścianie lub też narożnik. Warto również podkreślić, że w tym wypadku zabudowujemy całą przestrzeń wnęki, czy też narożnika, aż od podłogi po sufit. To również taki rodzaj zabudowy, który będzie służył nam przez dłuższy czas, albowiem wymiana takiej szafy będzie mogła zostać przeprowadzona po prostu przy najbliższym remoncie mieszkania. Dzięki takiemu zastosowaniu zyskujemy bardzo dużo przestrzeni do przechowywania odzieży, przetworów, czy też różnych akcesoriów, których nie chcemy trzymać na wierzchu.

Warto również zastanowić się o szafie z drzwiami zaopatrzonymi w duże lustro. W przedpokoju o niewielkich rozmiarach będzie to idealne wręcz rozwiązanie. Wówczas nie musimy szukać miejsca na ścianie do powieszenia lustra. Ponadto duże lustro, które zajmie całą powierzchnię drzwi do szafy, będzie optycznie powiększało przedpokój, sprawiając wrażenie głębi.

A może szafa wolnostojąca?

Kolejnym rozwiązaniem wartym rozpatrzenia jest również szafa wolnostojąca. Ten rodzaj szafy stosuje się zazwyczaj w przedpokojach o dość dużych rozmiarach. Będzie to również doskonała opcja dla osób, które lubią częste zmiany i wymianę mebli. Warto podkreślić, że taka szafa jest dostępna od ręki i możemy ją po prostu kupić w sklepie. Niekoniecznie musimy zlecać jej wykonanie na wymiar. Zazwyczaj takie szafy mają standardowe wymiary, które są ustalone przez producenta  Oczywiście tak taka szafa nie będzie idealnie dopasowana do wymiarów naszego pomieszczenia. Niemniej jednak jeśli dysponujemy dużym przedpokojem, to nie powinniśmy się tym specjalnie martwić. W przypadku szaf wolnostojących mamy bardzo duży wybór modeli utrzymanych w różnorodnych stylach.