pergola ogrodowa

Pergole ogrodowe – jakie warto wybrać? Co warto wiedzieć?

Przyjemność korzystania z ogrodu czy tarasu może być nieco ograniczona przez nieodpowiednią pogodę – zarówno nadmiernie palące słońce, jak i silny wiatr czy deszcz sprawiają, że nie mamy ochoty przebywać na zewnątrz. Problem ten można rozwiązać dzięki zainstalowaniu pergoli ogrodowej.

Pergole ogrodowe to konstrukcje, które mają różnorodne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się je jako podpory dla roślinności, szczególnie dla różnego rodzaju pnączy. Można dzięki temu stworzyć piękny, zielony zakątek, który będzie doskonałą przestrzenią relaksu. Dobrze wybrane pergole mogą mieć również sporo funkcji użytkowych. Chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem, umożliwiając przebywanie na tarasie czy w ogrodzie bez względu na pogodę.

Z czego wykonane są pergole ogrodowe?

W ofercie producentów pergoli ogrodowych wybór jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były pergole wykonane z drewna, które świetnie łączyły się z innymi elementami w ogrodzie czy na tarasie. Naturalne drewno, choć piękne i estetyczne, ma jednak słabe strony – nie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych.

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się pergole ogrodowe z aluminium. Są one wykonane ze specjalnych profili i modułów, które można odkrywać i zakrywać w zależności od warunków pogodowych. Pod tym względem dają więc większe możliwości niż pergole drewniane. Aluminiowe pergole można łączyć z oświetleniem, a także z różnymi pokryciami dachowymi. Dostępne są w różnych kształtach i barwach, nie ma więc problemu z dobraniem konkretnego rozwiązania.

Zainwestuj w najlepsze rozwiązania

Jeśli chcesz zainstalować na tarasie lub w ogrodzie pergolę wykonaną z aluminium, szukaj produktów, które wyróżniają się nie tylko wysoką estetyką, ale również świetnymi parametrami technicznymi. Takie rozwiązania oferuje firma iNTECH, producent nowoczesnych, aluminiowych pergoli, które doskonale sprawdzają się nie tylko jako element dodatkowy dla budynków jednorodzinnych, ale również jako ochrona przed słońcem i wiatrem w ogródkach restauracji czy kawiarni.