inwentaryzacja budynku

Czym jest fotograficzna inwentaryzacja budynków?

Nieodzownym elementem każdego remontu jest tak zwana fotograficzna inwentaryzacja budynków. Jej wykonanie jest niezwykle ważne, gdyż dzięki niej można wyliczyć na przykład powierzchnię użytkową nieruchomości, czy też zastąpić pierwotny projekt, jeśli ten się zgubił. Na czym dokładnie polega fotograficzna inwentaryzacja budynków i komu można ją zlecić?

Komu zlecić fotograficzną inwentaryzację budynku?

Chcąc skorzystać z usługi takiej jak fotograficzna inwentaryzacja budynków powinniśmy znaleźć prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie, którzy będą w stanie przygotować ją z zachowaniem najmniejszych szczegółów, tak by efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający dla nas, a także użyteczny.

Z tego powodu, gdy potrzebna jest nam inwentaryzacja architektoniczna powinniśmy szybko uruchomić przeglądarkę internetową i znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się wykonywaniem jej na wysokim poziomie z zachowaniem wszystkich najważniejszych detali, które po prostu muszą się w niej znaleźć.

Na czym polega fotograficzna inwentaryzacja budynku?

Fotograficzna inwentaryzacja techniczna jest niczym innym jak dokładnym projektem technicznym budynku w stanie, w którym jest on obecnie. Może się on więc różnić od pierwotnego projektu ze względu na przykład na zmianę ukladu pomieszczeń, czy też umiejscowienia poszczególnych mebli. W fotograficznej inwentaryzacji budynku ujęte są takie elementy jak jego elewacja, pomieszczenia wewnętrzne, otoczenie budynku, a także panorama jego wnętrza.

Kiedy wykonuje się inwentaryzację fotograficzną?

Przede wszystkim wykonanie inwentaryzacji fotograficznej konieczne będzie, gdy planujemy remont. Wtedy na bazie projektu będzie można przejść do planowania remontu i określenia zakresu prac, które są niezbędne, a także tych, które po prostu chcemy wykonać. Inwentaryzację warto też wykonać przed wynajęciem mieszkania, jego sprzedażą lub zakupem, czy też gdy prace mają być prowadzone lub są prowadzone na sąsiedniej działce.