Hale z płyt obornickich to rozwiązania powszechnie stosowane w budownictwie przemysłowym, magazynowym i rolniczym. Łączą w sobie wysoką jakość wykonania, świetne parametry techniczne, a także estetykę, dzięki wyróżniają się w otaczającej je przestrzeni.
Czym jest płyta obornicka? To w rzeczywistości płyta warstwowa, której nazwa wzięła się od miasta Oborniki. To tam po raz pierwszy płyty warstwowe zostały wykonane. Hale z płyt obornickich cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów, którzy stawiają obiekty przemysłowe, produkcyjne, magazyny, pawilony handlowe czy usługowe, garaże czy inne obiekty specjalnego przeznaczenia. Z płyt warstwowych można budować nawet chłodnie i mroźnie – zapewniają bowiem odpowiednie warunki termiczne wewnątrz budynków.
Z czego wykonane są płyty warstwowe?
Na pierwszy rzut oka płyty warstwowe wyglądają ja zwykłe płyty wykonane z metalu. Ich konstrukcja jest jednak bardziej rozbudowana. Pomiędzy dwiema warstwami z blachy ocynkowanej znajduje się rdzeń izolacyjny. Najczęściej wykonuje się go z pianki poliuretanowej, ale zdarzają się również płyty, w których wnętrzu jest styropian lub wełna mineralna. Zewnętrzne warstwy blachy są dodatkowo wzmocnione różnego rodzaju powłokami, dzięki czemu są odporne na zarysowania, uderzenia, a także na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Dużą zaletą płyt obornickich jest szybki i bezproblemowy montaż, który można wykonywać w każdą pogodę. O wiele krótszy jest również czas wykonania całego obiektu w porównaniu do tradycyjnego budynku murowanego. Już w kilka tygodni można od podstaw wykonać halę, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania inwestora.
Jak wygląda budowa hal z płyt obornickich?
Budowa hal magazynowych z płyt warstwowych polega na suchym montażu poszczególnych elementów. Najpierw tworzy się metalową konstrukcję, do której mocowane są płyty. Aby mieć pewność, że obiekt będzie wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale, warto taką inwestycję zlecić doświadczonej, wyspecjalizowanej firmie, która ma w swoim portfolio dużą ilość już ukończonych obiektów.