Jak zarabiać na nieruchomościach?

Nieruchomości od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Bywają lata, gdy zarabia się na nich zdecydowanie więcej niż na lokatach. Strategie inwestowanie w nieruchomości są bardzo różne i ich wybór w dużej mierze zależy od zaangażowania inwestora i jego umiejętności finansowych.

Szukasz nieruchomości inwestycyjnej? Odwiedź: https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/

Najem długoterminowy

Najbardziej popularna forma, szczególnie wśród mało doświadczonych inwestorów. Kupujemy mieszkanie i wynajmujemy za określoną kwotę, mając nadzieję, ze najemcy pozostaną w nim jak najdłużej. Część inwestorów kupuje za gotówkę, większość posiłkuje się kredytem, wiele osób pozostaje inwestorem niejako z przypadku, bo zdarza im się od dziedziczyć nieruchomość. Po znalezieniu odpowiedniego najemcy jest to forma praktycznie bezobsługowa, przez wiele osób utożsamiana wręcz z dochodem pasywnym. Bardzo korzystna dla początkującego inwestora, pod warunkiem opłacalnej ceny nabycia nieruchomości.

Najem krótkoterminowy

Inwestujemy w nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji. W tym przypadku ta kwestia jest dość istotna. Zakładamy udostępnianie nieruchomości na krótkie terminy, za to za sumarycznie zdecydowanie wyższa kwotę. Bardzo korzystna forma dla inwestorów, którzy decydują się na założenie działalności i chcą się zaangażować czasowo. Istnieje wprawdzie wiele udogodnień w postaci stron pozwalających na dotarcie do potencjalnych klientów, ale nadal obsługi wymagają prace konserwacyjne czy porządkowe.

Podnajem

Ciekawa forma inwestowania dla osób, które nie dysponują kapitałem, za to chcą i mogą zainwestować swój czas. Na początku spisujemy z właścicielami lokali umowy najmu i to najlepiej na dłuższy czas, nawet kilka lat. Następnie inwestujemy w mieszkanie, tak aby dostosować je do podnajmu. Strategia ta jest jednak dużym wyzwaniem i wymaga dobrego planowania, zarabiamy bowiem tylko na marży.

Flip

Termin pochodzi z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wszyscy, którzy są zainteresowani szybkim i dużym zyskiem powinni rozważyć flip mieszkania. Pierwszy nie wymaga założenia działalności gospodarczej. Najprościej polega na kupieniu nieruchomości po cenie niższej od rynkowej i odsprzedanie z zyskiem. Maksymalizacja zysku związana jest często z wykonaniem szybkiego remontu.

Condo/apart hotel

Inwestycja kapitału w lokal hotelowy, który generuje przychód z wynajmu pokoi i części wspólnych (restauracji, sal konferencyjnych). Przychód pomniejszany jest o koszty zarządzania i wypłacany udziałowcom zgodnie z przypadającym im metrażem w całości obiektu. Dla inwestora nie ma znaczenia, który lokal posiada ani czy właśnie ten jest wynajmowany. Kluczem sukcesu jest ciekawa lokalizacja i prawidłowy dobór firmy zarządzającej nieruchomością.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/jak-kupic-mieszkanie-kryteria-wyboru/