ozonator

Jaki generator ozonu wybrać do biura?

Coraz częściej na wyposażeniu biur znajdziemy profesjonalne ozonatory. Urządzenia te pozwalają oczyścić i odświeżyć powietrze, którym oddychamy w przestrzeni biurowej, wpływając na efektywność pracy, a także redukując ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się np. infekcji sezonowych. Jaki generator ozonu wybrać do biura? Na co zwrócić uwagę przed zakupem ozonatora? Podpowiadamy.

Dlaczego warto korzystać z ozonatora w biurze?

W przestrzeni biurowej trudno jest utrzymać idealną czystość oraz zadbać o jakość powietrza, która ma ogromny wpływ na ogólne samopoczucie, efektywność pracy i stan zdrowia. Zanieczyszczone powietrze powoduje m.in. zmęczenie i zniechęcenie, a także przyczynia się do rozwoju wielu schorzeń, których można uniknąć, stosując ozonator.

W powietrzu znajdują się nie tylko drobnoustroje, cząsteczki kurzu oraz pyły, ale także m.in. naładowane dodatnio jony, które wytwarzane są przez urządzenia elektroniczne. Z wieloma zanieczyszczeniami organicznymi, jonami dodatnimi, a także nieprzyjemnymi zapachami skutecznie poradzi sobie ozonator powietrza, który może być stosowany po opuszczeniu biura lub przed rozpoczęciem pracy. To bardzo ważne, bo generatory ozonu, które dostępne są np. w ofercie firmy Klimawent, muszą być używane z uwzględnieniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Ważne! Ozonatorów nigdy nie należy stosować, jeżeli w ozonowanych pomieszczeniach przebywają ludzie! Ozon szkodzi również żywym roślinom i zwierzętom, jednak jest to gaz nietrwały, który po niedługim czasie ulega rozpadowi, pozostawiając czyste, rześkie i przyjemnie pachnące powietrze, które poprawia nasze samopoczucie.

Jaki ozonator kupić do biura?

Do profesjonalnego i prywatnego zastosowania nadają się jedynie wysokiej jakości, certyfikowane urządzenia. Generator ozonu do biura powinien spełniać obowiązujące normy jakości oraz zostać dobrany pod względem swojej wydajności do metrażu przestrzeni, w której ma być stosowany. Jedynie wysokiej jakości generatory ozonu cechują się skutecznością działania oraz bezpieczeństwem użytkowania. Decydując się na zakup ozonatora do biura, trzeba postawić na sprawdzone rozwiązanie, jakim jest urządzenie, które spełnia normy jakości, bo zakup ozonatora niewiadomego pochodzenia to jedynie niepotrzebny koszt.