Jak prosto wprowadzić u siebie w domu profilaktykę stomatologiczną?

5 min

Dbanie o zęby może być proste i przyjemne, pod warunkiem, że będziemy stosować się do podstawowych zasad higieny. Codzienne mycie zębów, stosowanie dobrych past i nici, a także płynów do płukania to podstawy. Do tego powinniśmy przynajmniej raz na trzy miesiące udać się na wizytę sprawdzającą stan uzębienia. To właśnie dentysta oceni, czy trzeba podejmować leczenie.

Piękny, szeroki uśmiech – to właśnie on potrafi pomóc w trudnej sytuacji, pocieszyć, poprawić nastrój. Niejednokrotnie bywa bardzo dużym atutem podczas starania się o pracę lub w kontaktach towarzyskich. Aby jednak cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami, zdecydowanie warto zainwestować sporo czasu w profilaktykę. To właśnie ona kosztuje dużo mniej niż na przykład późniejsze leczenie kanałowe bądź ekstrakcje zębów.

Jeżeli szukamy dobrego specjalisty, który pomoże nam w profilaktyce stomatologicznej, warto skorzystać z pomocy przychodni https://mcs-przychodnia.pl/

Czym jest profilaktyka?

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje wszystko to, co jest związane z tym, aby nie doszło do powstania ubytków, próchnicy, kamienia nazębnego lub innych chorób, np. dziąseł. To ogół działań, których celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której nie będziemy musieli awaryjnie korzystać z pomocy takiego specjalisty, jakim jest dentysta. W domowej łazience warto więc stosować szczoteczki automatyczne, dobrej jakości pasty, płyny do płukania ust oraz nici stomatologiczne.

Zobacz także: https://pressweb.pl/jak-stomatolog-moze-odmienic-twoj-usmiech-zobacz-najlepsze-sposoby/

Jak stosować się do zaleceń stomatologa?

Przede wszystkim stomatologa warto odwiedzać nie tylko wtedy, gdy mamy do czynienia już z dużymi ubytkami, ale zdecydowanie wcześniej, najlepiej profilaktycznie. Wizyta raz na trzy miesiące sprawi, że dentysta będzie miał możliwość, aby dokładnie sprawdzić, czy nie mamy żadnych ubytków, czy nie ma kamienia nazębnego czy nasze dziąsła nie wymagają pilnej interwencji.

O czym jeszcze warto pamiętać? Można tu wymienić takie kwestie, jak:

– rezygnacja ze słodkich rzeczy bądź ich ograniczenie,
– rezygnację z palenia,
– stosowanie dobrej jakości środków do pielęgnacji,
– wymiana szczoteczki tradycyjnej na elektryczną,
– szczotkowanie zębów po każdym posiłku.

Dbanie o zęby po pewnym czasie wejdzie nam w nawyk i absolutnie nie sprawi nam już żadnych trudności. Efekt jednak będzie naprawdę bardzo dobry, będziemy cieszyć się pięknym uśmiechem, nie będziemy również musieli przepłacać za pomoc dentysty.

Leave a Reply