wysylka paczek

Ile czasu potrzeba, by z UK dostarczyć paczkę do Polski? Sprawdziliśmy

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że paczki do Polski z UK przemierzają tysiące kilometrów, aby dotrzeć do adresata. Jednak każdy liczy na jak najszybszy czas dostarczenia jego przesyłki. Możemy uspokoić tych, którzy obawiają się, że będą zmuszeni czekać tygodnie, aż przesyłka znajdzie się w rękach odbiorcy. Wyjaśniamy, ile dokładnie zajmuje doręczenie paczki do Polski z Anglii!

Paczka do Polski – ile kosztuje i jak znaleźć dobrego oraz taniego kuriera

Planujesz wysłać upominek rodzinie lub znajomym, którzy mieszkają w Polsce? Musisz przesłać im ważne dokumenty? A może masz zamiar wysłać z Anglii większy sprzęt lub elektronikę? Niezależnie od tego, co umieścisz w wysyłanym przez ciebie pakunku, możesz liczyć na to, że znajdziesz kuriera, który szybko dostarczy przesyłkę, a jednocześnie nie będzie drogi.

Pomoże ci w tym specjalna wyszukiwarka znajdująca się na stronie serwisu Euro-Paka: https://www.euro-paka.pl/. Dzięki niej dowiesz się też, ile idzie paczka z UK do Polski. Oprócz tego wybierzesz firmę kurierską, która dostarcza tanie paczki do Polski, gdyż będziesz mógł porównać oferty poszczególnych przewoźników. Po uzupełnieniu danych (dotyczących wymiarów przesyłki), na ekranie komputera lub smartfona wyświetli ci się cena usługi oferowana przez konkretną firmę. Właśnie dlatego, wysyłając paczki do Polski z UK, nie zrujnujesz swojego budżetu.

Warto także wspomnieć o tym, że korzystanie z tego typu wyszukiwarki znacznie ułatwia i przyspiesza znalezienie najlepszego kuriera. Odwiedzanie stron poszczególnych firm byłoby bardzo kłopotliwe, a przede wszystkim czasochłonne. Poza tym nie każdy ma czas na to, aby odwiedzać punkt nadawania przesyłek, natomiast kurier zamówiony online pojawia się pod drzwiami nadawcy.

Paczka z Londynu do Polski – ile idzie?

Paczki do Polski wysłane z Londynu nie potrzebują wiele czasu, aby dotrzeć pod wskazany adres. Jest to możliwe dzięki sprawnej obsłudze firm kurierskich, które zostawiają daleko w tyle tradycyjną pocztę.

Przesyłka wysłana z UK znajdzie się w rękach adresata nawet w tym samym tygodniu, w jakim została wysłana. Czas realizacji takiej usługi wynosi od 4 do 5 dni roboczych, dlatego paczka nadana w poniedziałek, ma spore szanse dotrzeć do odbiorcy do piątku. Pamiętaj jednak, że inaczej wygląda sytuacja, jeśli zamówisz kuriera w sobotę, niedzielę lub w święto. Wtedy na pewno pojawi się on pod twoimi drzwiami w najbliższy dzień roboczy i dopiero od tego momentu twoja paczka oficjalnie rozpocznie podróż do Polski.

Przed Brexitem paczki do Polski z UK były dostarczane nieco szybciej. Wynika to z faktu, że obecnie każdy transport przesyłek musi przejść odprawę celną. Mimo tego czas oczekiwania na przesyłkę wydłużył się tylko o ok. jeden dzień roboczy.

O czym należy pamiętać, aby paczki do Polski jak najszybciej docierały do adresata?

Jeżeli chcesz, aby przesyłka bez problemów została dostarczona pod polski adres, musisz trzymać się kilku zasad. Po pierwsze zawsze starannie opisuj zawartość paczki, aby agencja celna nie zatrzymała jej na granicy. Po drugie pod żadnym pozorem nie wysyłaj towarów zakazanych (np. alkoholu, lekarstw na receptę), które i tak nie dotrą do odbiorcy, a przysporzą ci kłopotów. Po trzecie przesyłka musi być precyzyjnie zaadresowana – nie zapomnij o kodzie pocztowym oraz o danych kontaktowych nadawcy i adresata.

Tanie paczki do Polski mogą być dostarczane do kraju nad Wisłą naprawdę szybko. Wystarczy, że wybierzesz dobrą firmę kurierską (najlepiej realizującą usługę „door to door”) i będziesz trzymał się regulaminu. Dzięki temu przesyłka dotrze do celu w zaledwie kilka dni!