koperty do przesylek

Rodzaje kopert do nadawania przesyłek

Koperty to jeden z podstawowych materiałów do wysyłania przesyłek. W zależności od wymiaru pakowanego przedmiotu można wybierać spośród wielu różnych rodzajów kopert. Rozmiary tych elementów określają wymiar ich długości i szerokości w mm. Konkretne formaty oznaczają kody zgodne ze standardami ISO. Jakie są rodzaje kopert do nadawania przesyłek?

Koperty do nadawania przesyłek – jakie są rodzaje?

Koperty można podzielić na te typowo listowe i powietrzne (bąbelkowe). Koperty listowe występują zwykle w białym lub brązowym kolorze, a bąbelkowe w białym. Wyróżnia się produkty bezpieczne i kurierskie. Większe koperty C-5 i C-4 powstają z czystego papieru – inaczej, niż ma to miejsce w przypadku produkcji kopert powietrznych. W ich przypadku poza papierem stosuje się także folię powietrzną, zabezpieczającą materiał znajdujący się w kopercie. Koperty kurierskie i bezpieczne to natomiast typowe produkty foliowe z klejem pozwalającym na jednorazowe zamknięcie. Koperty listowe posiadają jeszcze dwa inne sposoby zamykania – na klej zabezpieczony paskiem czy samoklejące. Typowe wymiary kopert powietrznych AIR wyraża się jako A11, B12, C13, D14, E15, F16, G17, H18, I19 czy K20. Jeśli poszukujesz sprawdzonych i solidnych kopert, to sklep z artykułami papierniczymi sprosta Twoim oczekiwaniom.

Koperty do nadawania przesyłek – jakie mają zalety?

W zależności od rodzaju, koperty do nadawania przesyłek posiadają inne właściwości. W przypadku kopert bąbelkowych należy z pewnością wspomnieć o maksymalnej ochronie umieszczonych przedmiotów przed zabrudzeniem, uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią. Świetnie ochraniają wyroby o ostrych krawędziach. Koperty bezpieczne mają z kolei szerokie zastosowanie w bankach, agencjach ochrony czy instytucjach finansowych. Sprawdzają się do przechowywania i transportu dokumentów. Wszystkie zabezpieczenia posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa, a wnętrze z czarnej warstwy folii gwarantuje poufność korespondencji. Szeroki wybór takich produktów oferuje m.in.  Biurodrukserwis, który dba o zadowolenie swoich Klientów i bezpieczeństwo przesyłek.

Koperty do nadawania przesyłek – gdzie kupić?

Aby koperty do nadawania przesyłek spełniały swoją funkcję zabezpieczającą, warto wybierać renomowane sklepy z artykułami papierniczymi, które od wielu lat dostarczają najwyższej jakości wyroby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, przygotowały ofertę, która spełni wszystkie ich wymagania. Korzystając z usług profesjonalistów, można zapewnić sobie dostęp do najwyższej jakości artykułów wysyłkowych.