uslugi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe – jak przygotować się do pochówku?

Korzystanie z usług doświadczonego i profesjonalnie działającego domu pogrzebowego sprawia, że bez żadnego problemu zorganizujemy ceremonię pogrzebową bliskiej osoby. Jedną z najważniejszych rzeczy, którą mają do wykonania pracownicy domu pogrzebowego jest odpowiednie przygotowanie ciała do złożenia w trumnie. Ciało musi zostać umyte, zmarła osoba uczesana. Konieczne jest także wykonanie dedykowanego makijażu.

Jaki zakres prac obejmują usługi pogrzebowe?

Domy pogrzebowe muszą działać kompleksowo, głównie z uwagi na specyfikę branży oraz konieczność umiejętnego przygotowania ciała zmarłego do złożenia w trumnie.

Warto oczywiście podejmować współpracę z takim domem pogrzebowym, który ma doświadczenie i dobre opinie, posiada odpowiedniej jakości zaplecze techniczne, które zdecydowanie umożliwi przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej na odpowiednim poziomie. Usługi pogrzebowe w Wawrze są bardzo szerokie i obejmują nie tylko kompleksowy transport ciała, ale również jego przechowywanie w chłodni, przygotowanie do pochówku. W domu pogrzebowym uzyskamy również pomoc dotyczącą załatwienia wszystkich formalności związanych z pogrzebem.

Przygotowanie ciała do pochówku. Co robi zakład pogrzebowy?

Wiadomo, że ciała mogą trafić do zakładu pogrzebowego w różnym stanie. Niektóre osoby umierają w domu, we śnie, inne w szpitalu, jeszcze inne są ofiarami przestępstw, tracą życie na skutek różnego rodzaju wypadów. Zakład pogrzebowy w Gocławiu zatrudnia specjalistów, którzy mają wiedzę oraz dysponują odpowiednimi narzędziami do tego, aby ciało przygotować w jak najlepszy sposób.

Przygotowanie ciała do ceremonii może obejmować takiego rodzaju usługi, jak:

– kompleksowe mycie ciała,
– obcinanie paznokci,
– strzyżenie włosów,
– wykonanie makijażu,
– ubiór zmarłego zgodnie z wolą rodziny.

Praca balsamisty lub tanatokosmetologa jest niezwykle istotna i ma ogromny wpływ na to, jakie będą nasze wrażenia z pogrzebu. Oglądając w kaplicy osobę zmarłą, chcemy ją zapamiętać spokojną i uśmiechniętą.