zabezpieczenie domu

Brak możliwości otwarcia drzwi do domu. Co możesz zrobić?

Brak możliwości wejścia do własnego domu, to bardzo kłopotliwa i stresująca sytuacja, która może przysporzyć dodatkowych problemów. Zablokowany zamek, złamany klucz, czy zatrzaśnięte drzwi mogą przydarzyć się każdemu, a niezależnie od przyczyn problemów, trzeba szybko znaleźć rozwiązanie, żeby móc wejść do domu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest awaryjne otwieranie mieszkań wykonywane przez ślusarza. Na czym polega ta usługa i czy można ją wykonać samodzielnie?

Brak możliwości otwarcia drzwi – przyczyny

Brak możliwości otwarcia drzwi to częstsza sytuacja niż mogłoby się wydawać. Złamany klucz, który utknął w zamku, awaria zamków, zatrzaśnięte klucze w domu, czy też utrata kluczy w skutek ich zgubienia lub kradzieży skutecznie uniemożliwiają otwarcie drzwi i powrót do własnego w domu. W przypadku zgubionych lub zatrzaśniętych kluczy jest jeszcze szansa, że inny domownik szybko powróci, umożliwiając otwarcie drzwi, jednak jeśli nikt inny nie ma dodatkowego kompletu kluczy, to sytuacja robi się patowa. W takiej sytuacji pozostaje właściwie tylko pomoc ślusarza oraz, czyli awaryjne otwieranie mieszkań.

Awaryjne otwieranie zamków

Awaryjne otwieranie mieszkań, to usługa, która może być świadczona jedynie przez licencjonowanego ślusarza zhttps://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl . Wynika to z faktu, ze do jej przeprowadzenia niezbędne są narzędzia wykorzystywane do włamań czyli do tzw. lock pickingu. Z oczywistych względów, posiadanie takich narzędzi bez stosownych uprawnień jest nielegalne. Dodatkowo ślusarz ma bogate doświadczenie, wiedzę i umiejętności, pozwalające mu na otwarcie zamka każdego typu bez powodowania dodatkowych uszkodzeń. Dzięki temu drzwi zostaną szybko otwarte, a jedynym kosztem będzie usługa ślusarska oraz cena naprawienia przyczyn problemów. Jeśli awarie spowodował uszkodzony zamek, czy też złamany klucz w zamku, to ślusarz szybko rozwiąże problem, wyciągając klucz lub naprawiając zamki, a jeśli nie będzie to możliwe, to wymieni zamki. Dzięki temu zyskamy pewność, że problem się więcej nie powtórzy. Kiedy można zadzwonić do firmy ślusarskiej? Pora nie ma znaczenia, gdyż awaryjne otwieranie zamków to usługa dostępna całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu można szybko rozwiązać problem, zwłaszcza że ślusarz pojawi się pod wskazanym adresem najszybciej jak to będzie możliwe.

Czy można samodzielnie otworzyć drzwi bez klucza?

Każda osoba, która stanęła przed problemem braku możliwości otwarcia drzwi za pomocą klucza, zastanawia się nad innymi możliwościami, poszukując domowych sposobów rozwiązania kłopotów. W Internecie faktycznie można znaleźć mnóstwo filmików i poradników pokazujących, jak otworzyć drzwi za pomocą wsuwki, drutu, śrubokrętu i innych domowych sprzętów. Jednak, mimo że w poradniku i na filmie sensacyjnym takie działanie trwa kilka sekund i wygląda na niesamowicie łatwe, to w rzeczywistości tak nie jest. Przede wszystkim nowoczesne zamki posiadają dużo bardziej skomplikowane mechanizmy niż kiedyś, które uniemożliwiają otwarcie zamka takimi sposobami. W końcu, chodzi o to, żeby uniemożliwić złodziejowi włamanie. Dodatkowo takie próby (zwłaszcza te siłowe) zazwyczaj kończą się uszkodzeniem zamka, a nie jego otwarciem.