Letniskowe domy modułowe to nowoczesne budynki, które powstają zaledwie w kilka lub kilkanaście tygodni. Nie wymagają pozwolenia na budowę oraz są tańsze niż obiekty murowane. Montaż domu modułowego można przeprowadzić o każdej porze roku, a także na dowolnym terenie: podmokłym, skalistym czy piaszczystym. Przeczytaj o tym, dlaczego warto posiadać własną posiadłość w okolicy, w której panuje cisza i spokój.
Dlaczego warto zainwestować w letniskowy dom modułowy?
Inwestycja w letniskowy dom modułowy jest opłacalna z wielu powodów. Po pierwsze, własna posiadłość, w której można spędzać urlopy, pozwala zaoszczędzić na kosztach noclegu i wyżywienia, jakie można przygotowywać sobie samodzielnie w kuchni zamiast spożywać posiłki w restauracjach lub korzystając z hotelowego menu. Po drugie, nie ma problemu z zabraniem ze sobą zwierząt, a dzieci mogą swobodnie i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Nieużywany domek letniskowy można wynajmować na krótsze lub dłuższe okresy. W rezultacie koszty budowy szybko się zwracają, a nawet można zacząć mieć dodatkowy dochód z opłat pobieranych od turystów. Zaletą budownictwa modułowego jest także jego mobilność, czyli to, że segmenty można zdemontować i przenieść na inną działkę, w nowej lokalizacji, w jakiej właściciele chcieliby spędzać wakacje. Modułowe domki letniskowe to ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu obiekty wypoczynkowe dla rodzin, par oraz singli.
Czy letniskowe domy modułowe sprawdzają się tylko latem?
Domy modułowe są dostępne w dwóch wersjach: sezonowej i całorocznej. Można postawić budynek letniskowy w drugiej wersji. Mały, ocieplany domek o powierzchni do 35 m2 to doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. Można spędzać w nim długie weekendy lub pracować zdalnie z dala od miejskiego hałasu i pośpiechu. Całoroczne domy modułowe z oferty firmy dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlane mają bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Ich konstrukcja jest dobrze ocieplona i nie występują w niej nieszczelności, dzięki temu, że powstaje w warunkach fabrycznych. Ściany pozbawione mostków termicznych zatrzymują ciepło wewnątrz budynków w sezonie jesienno-zimowym, a latem zapobiegają przenikaniu upału do środka, co pozwala utrzymać w pomieszczeniach przyjemny chłód.