iphone

Jakie akcesoria do iPhona warto posiadać?

Po zakupie nowego telefonu warto zastanowić się nad dokupieniem do niego zestawu akcesoriów – odpowiednio dobrane akcesoria do telefonu mogą między innymi znacznie przedłużyć jego żywotność, umożliwić korzystanie z jego wszystkich funkcji w pełni, a także stanowić ciekawą ozdobę urządzenia. W przypadku iPhona wybór wszelakich dodatków jest wyjątkowo szeroki; w jakie akcesoria do iPhona warto się zaopatrzyć w pierwszej kolejności?

Jakie akcesoria do iPhona warto posiadać?

  • Etui do telefonu – kompleksowa ochrona iPhona
  • Szkło hartowane – doskonałe zabezpeczenie ekranu
  • Słuchawki bezprzewodowe – by móc wszędzie słuchać muzyki
  • Powerbank – by nigdy nie zabrakło baterii

Etui do telefonu – kompleksowa ochrona iPhona

Jest to zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia iPhona – dobrze jest założyć etui ochronne na nowe urządzenie zaraz po wyjęciu go z pudełka. Odpowiednio dobrany pokrowiec na telefon uchroni go przed większością przykrych następstw różnorodnych wypadków. Chroniony w ten sposób iPhone będzie znacznie bardziej odporny na upadki z wysokości a jego szklana obudowa nie będzie narażona na porysowania nawet wskutek częstego, intensywnego korzystania z telefonu. Do wyboru jest niezliczona ilość różnych modeli i wzorów etui – możliwe jest dostosowanie wyglądu swojego iPhona wedle własnego gustu. Warto zainwestować kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych w pokrowiec; wymiana stłuczonej szybki w iPhonie wiąże się bowiem z wyjątkowo wysokimi kosztami.

Szkło hartowane – doskonałe zabezpieczenie ekranu

Szkło hartowane powinno zawsze iść w parze z etui do telefonu; razem stanowią zestaw, który chroni urządzenie niemal przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrej jakości szkło hartowane zapewnia ekranowi telefonu dodatkową ochronę przed stłuczeniem się, a na dodatek likwiduje ryzyko powstawania na wyświetlaczu rys. Wśród wszystkich dostępnych akcesoriów do iPhona, etui i szkło hartowane stanowią absolutną podstawę; dzięki nim telefon nawet po latach użytkowania będzie wyglądał równie dobrze co w dniu zakupu. Koszty szkła hartowanego zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. W perspektywie czasu nie jest to spory koszt, a bardzo możliwe, że taki wydatek pozwoli zaoszczędzić setki złotych, które wydalibyśmy w razie uszkodzenia niechronionego ekranu.

Słuchawki bezprzewodowe – by móc wszędzie słuchać muzyki

Nowsze modele iPhonów, począwszy od iPhona Xs, nie mają możliwości podpięcia do nich standardowych, przewodowych słuchawek – by móc komfortowo słuchać muzyki albo prowadzić słuchawkowe rozmowy telefoniczne na iPhonie, należy zainwestować w słuchawki bezprzewodowe. W tym celu doskonale sprawdzą się każde słuchawki, które podłącza się do urządzenia za pomocą technologii Bluetooth; na rynku dostępne są dedykowane dla urządzeń Apple słuchawki bezprzewodowe, tzn. Airpodsy, aczkolwiek jeżeli zależy nam na bardziej budżetowym rozwiązaniu, to równie dobrze możemy kupić tańsze słuchawki dowolnej innej firmy. Warto jednak zauważyć, że starsze modele iPhonów posiadają wejście na słuchawki przewodowe – jeżeli decydujemy się na kupno używanego iPhona starszej generacji, np. iPhona 6, nie potrzebujemy do niego słuchawek bezprzewodowych.

Powerbank – by nigdy nie zabrakło baterii

IPhony posiadają wiele zalet, które sprawiają, że niezmiennie są jednym z najchętniej wybieranych rodzajów telefonów. Niestety, mają też jedną, kluczową wadę, na jaką często narzekają ich posiadacze – a mianowicie baterię, która niestety dość szybko traci żywotność i sprawia, że wraz z upływem czasu urządzenie wymaga coraz częstszego ładowania. By uniknąć sytuacji, w której iPhone rozładuje się w chwili, gdy będzie nam najbardziej potrzebny, warto zaopatrzyć się w powerbanka. Umożliwia on naładowanie telefonu w dowolnym miejscu, bez konieczności dostępu do gniazdka elektrycznego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów powerbanków o różnych pojemnościach; można dobrać dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny i już nigdy nie musieć martwić się o to, czy w trakcie całodniowego pobytu poza domem nie zabraknie nam baterii w telefonie. Jak widać, akcesoria do iPhona naprawdę potrafią ułatwić codzienne korzystanie z telefonu.