Zamienne odpowiedniki perfum męskich. Przegląd propozycji

Choć kiedyś odpowiedniki perfum kojarzyły się z gorszą jakością i podróbkami, dziś cechują się doskonałym zapachem oraz trwałością. Dzięki temu, a także znacznie niższej cenie w porównaniu do oryginałów coraz częściej wybierane są nie tylko przez kobiety, ale i przez mężczyzn. Zapachy inspirowane najpopularniejszymi markami powstają z wysokiej jakości olejków eterycznych i utrwalaczy. Poznaj najpiękniejsze odpowiedniki perfum męskich!

Czym są odpowiedniki perfum?

Odpowiedniki perfum to nic innego, jak kompozycje, które powstają na bazie receptur oryginalnych marek. Są one sporządzane bardzo starannie, by dokładnie odwzorowywały zapachy, którymi są inspirowane. Warto przy tym pamiętać, że są one tworzone z najlepszej jakości składników oraz utrwalaczy, dzięki którym perfumy lane utrzymują się na skórze równie długo, co oryginały.

Są one ponadto równie intensywne i piękne. Główną różnicą pomiędzy markowymi perfumami a zamiennikami jest ich cena, na którą wpływa m.in. opakowanie. Oryginały zamknięte są w bogato i fantazyjnie zdobionych butelkach, podczas gdy odpowiedniki perfum oferowane przez tak renomowane firmy, jak Zwegrodzki umieszczane są w eleganckich, lecz prostych flakonach.

Najpopularniejsze zamienne zapachy męskie – lekkie i sportowe

Największą grupę męskich zapachów tworzą kompozycje lekkie i sportowe, które oparte są na takich nutach zapachowych, jak:

  • cytrusy (np. trawa cytrynowa, pomarańcza, bergamotka),
  • wetiwer i nuty drzewne,
  • nuty paprociowe,
  • świeże nuty morskie.

Powyższe tony doskonale sprawdzają się na lato, a jednocześnie są bardzo uniwersalne – możesz śmiało pachnieć nimi zarówno w pracy, na randce, jak i podczas spotkania towarzyskiego ze znajomymi. Zapachów z tej grupy szukaj wśród takich marek, jak Carolina Herrera, Hugo Boss, Calvin Klein, Giorgio Armani czy Lacoste.

Kompozycje męskie cięższe – słodkie lub wytrawne

Drugą grupą zamienników perfum męskich, które są bardzo lubiane przez panów, są kompozycje nieco cięższe, intensywniejsze, w słodkim lub bardziej wytrawnym wydaniu. Oparte na mocnych, głębokich i cieplejszych nutach, takich jak akordy korzenne, orientalne, ziemne czy skórzane, wspaniale sprawdzają się podczas chłodnych, zimowych dni. Tego typu zestawienia oferuje np.:

  • Jean Paul Gaultier,
  • YSL,
  • Dolce&Gabbana,
  • Paco Rabanne,
  • Gucci.

Pamiętaj, że przy wyborze ulubionego zapachu warto poznać go na własnej skórze i sprawdzić, w jaki sposób się on na niej rozwija. Na każdym perfumy pachną bowiem nieco inaczej. Co więcej, dobieraj kompozycje do konkretnej sytuacji oraz pory roku, dzięki czemu zawsze będziesz pachniał idealnie.