sklep internetowy

Załóż sklep internetowy bez wydawania majątku

Stworzenie własnego sklepu internetowego oraz jego późniejszy rozwój może okazać się sporym wyzwaniem dla początkującego przedsiębiorcy. Mnogość tematów oraz problemów technicznych, z którymi musimy się zetknąć, powoduje, że proces ten może być długotrwały i żmudny.

Wybór odpowiedniej platformy sprzedażowej może mieć decydujący wpływ na funkcjonowanie biznesu. Dlatego też warto zdecydować się na założenie sklepu internetowego w tak zwanym modelu SaaS. Platformy SaaS oferują kompleksową usługę, która pozwala na przerzucenie wszelkich kwestii technicznych w zamian za comiesięczny abonament.

Czym są platformy SaaS?

SaaS, czyli  Software as a Service, to korzystny model biznesowy, w którym oprogramowanie, znajdujące się w chmurze, oferowane jest jako usługa, opłacana co miesięcznym abonamentem. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na profesjonalnym i sprawnie funkcjonującym sklepie internetowym. Wszelkie kwestie techniczne spoczywają na barkach profesjonalistów, dzięki czemu możemy skupić się na sprzedaży, promocji i rozwoju firmy. Wykupując comiesięczny abonament, uzyskujemy kompleksową usługę utrzymania sklepu, a ponadto zyskujemy wsparcie techniczne oraz aktualizacje oprogramowania w razie konieczności.

Szybko rozpocznij sprzedaż internetową

Główną zaletą sklepu internetowego w modelu SaaS jest to, że jest on dostępny niemalże od ręki. Decydując się na platformę SaaS, wystarczy, że wybierzemy jeden z dostępnych pakietów szablonów, a następnie wprowadzimy produkty, ich opisy oraz inne niezbędne podstrony, takie jak regulamin funkcjonowania sklepu. Cały proces jest niezwykle łatwy w obsłudze i przebiega bardzo sprawnie. Po uzupełnieniu tych informacji sklep jest gotowy do rozpoczęcia działalności. Wszystko to sprawia, że jest to idealna opcja dla początkujących przedsiębiorców oraz dla małych firm, które nie posiadają własnego zaplecza technicznego.

Niskie koszty stałe

Kolejną zaletą sklepów opartych na modelu SaaS są niskie miesięczne koszty funkcjonowania sklepu. Jest to opcja dużo tańsza od zatrudnienia etatowego pracownika, który czuwałby nad kwestiami technicznymi sklepu oraz tworzył domenę od postaw. Co więcej, w opłacie tej zawiera się praktycznie wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia skutecznej sprzedaży internetowej- platforma, pomoc techniczna, narzędzia, gotowe szablony i aktualizacje.

Pomocne narzędzia

Dzięki funkcjonalnościom platformy będziesz w stanie budować wizerunek swojego sklepu internetowego oraz prowadzić skuteczną politykę marketingową. Narzędzia takie jak spersonalizowany Newsletter pozwoli na automatyczną wysyłkę atrakcyjnych promocji do grona Twoich klientów.  Platforma SaaS pozwala również na integrację sklepu z systemami płatności online, takimi jak PayPal, hurtowniami, porównywarkami cen oraz portalami aukcyjnymi, takimi jak Allegro. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wielokanałowej, rozwiniętej sprzedaży, co może przełożyć się na zwiększenie zysków z prowadzonej działalności.

Profesjonalne szablony

Strona wizualna sklepu jest bardzo ważna dla internautów. Zakupy powinny być przyjemnością, dlatego też interfejs musi zachęcać do zakupów oraz być łatwy w obsłudze. Korzystając z platformy SaaS, uzyskujesz dostęp do gotowych szablonów i grafik, przygotowanych przez profesjonalistów. Szeroki wybór szablonów pozwoli Ci na dostosowanie wyglądu sklepu do branży, w której działasz oraz do potrzeb klienta.

Perspektywy rozwoju

Korzystając z platformy SaaS w przypadku rozwoju sprzedaży i zapotrzebowania na kolejny serwer wystarczy zdecydować się na wyższy abonament. Jest to więc doskonałe rozwiązanie na przyszłość, uwzględniające rozwój firmy i wzrost popularności oferowanych przez nią produktów.