trawnik przy domu

Zadbane trawniki – czyli jakie?

Efektownie prezentujący się trawnik w pobliżu domu pełni funkcję ozdobną. Takie zaprojektowanie podwórka zdaje się być dużo łatwiejsze niż np. stworzenie ogrodu z pięknie kwitnącymi drzewami. Niestety – tak nie jest. Trawnik wymaga sporo pracy na każdym etapie.

Trawnik w rolkach – sposób na trawnik bez wysiłku

Istnieje jednak rozwiązanie, które pomoże zadbać o już istniejący trawnik lub stworzyć nowy od podstaw bez wysiłku. Efektowne trawniki w Warszawie mogą powstać z tzw. rolki. Ułatwia to szczególnie początki – wiążą się one najczęściej z przygotowywaniem podłoża, wykonywaniem drenażu, sprawdzaniem jakości nasion itd.

Kupując trawnik w rolce nie trzeba wykonywać aż tylu prac, a wzrost trawy z nasion jest szybszy i pewniejszy. Nie trzeba też długo czekać, by obszar przed domem dość mocno się zazielenił. Taki trawnik to świetny zakup dla niecierpliwych. Można zdecydować się na rolki z trawą z zamiarem ułożenia ich na mniejszym lub większym podwórku.

Trawa rolowana – dlaczego warto?

Szybko rosnąca trawa odporna na deptanie brzmi jak marzenie każdego właściciela posesji. Producenci zachęcają do wyboru trawy w rolce z uwagi na naprawdę szybkie efekty – trawę można położyć z dnia na dzień. Nadaje się ona do układania także na trudnym terenie typu skarpy.

Nowa trawa rolowana wygląda jak zwykły trawnik. Niewprawione oko nie zauważy różnicy pomiędzy nią a trawą hodowaną od około roku. Możliwość położenia trawy w różnych miejscach ułatwia uzyskanie świetnych efektów. Jeśli ktoś chce, może dopasować kształt układanego trawnika i przykryć np. przestrzenie między krzewami.

Trawnik w rolce na podwórko i do ogrodu

Z trawy w rolce można korzystać na podwórku, w ogrodzie oraz wszędzie tam, gdzie liczy się nieskazitelny wygląd terenu. Jak już zostało wspomniane, stworzenie tak pięknego trawnika zajmuje mnóstwo czasu i do tego kosztuje, a trawa rolowana wygląda dobrze od razu.

Podsumowując, obecnie coraz częściej korzysta się z trawnika w rolce. Rozwiązanie zapewnia duży komfort i sprawia, że podwórko czy ogród od razu prezentuje się bardzo dobrze. Można ją kupić w sklepach ogrodniczych.