Gaz jest jednym z bardzo popularnych paliw, które zasilają samochody. Popularność instalacji LPG wynika z dużo niższej ceny, w porównaniu do tradycyjnego paliwa. Czym charakteryzuje się gaz LPG?
Czym jest LPG?
Gaz do stacji LPG zasila samochody benzynowe. Jednak podstawą jest założenie odpowiedniej instalacji. Służący do zasilania pojazdów na benzynę skroplony gaz to mieszanka propanu i butanu. Jest to produkt uboczny, który powstaje w wyniku procesów oczyszczania ropy naftowej lub gazu ziemnego. Jest to substancja łatwopalna, ale nietrująca. Poddana niewielkiemu ciśnieniu (2-8 bar) staje się cieczą i może być przechowywana w specjalnie do tego celu zaprojektowanych zbiornikach. Takie zbiorniki mogą zostać zamontowane w samochodzie lub postawione przed domem, jako własna instalacja gazowa.
Jego cechą charakterystyczną jest szeroka możliwość jego zastosowania, w przemyśle czy rolnictwie. Znajduje także zastosowanie w kuchenkach gazowych czy właśnie jako paliwo do samochodów.
Dlaczego warto postawić na gaz LPG?
Stacje gazu płynnego można podzielić na stacje gazowe samodzielne i kontenerowe. W pierwszym przypadku w skład wchodzi budynek, zbiorniki oraz instalacja do przechowywania i dystrybucji gazu LPG. W drugim przypadku mówimy o stacjach, które tymczasowo wydają propan do ogrzewania. Ich konstrukcja umożliwia przetransportowanie stacji w inne miejsce.
Założenie instalacji LPG w samochodzie, najczęściej wynika z kwestii ekonomicznych. Porównując ceny benzyny i gazu, to druga opcja wychodzi zdecydowanie korzystniej. Paliwo gazowe jest też bardziej ekologiczne. Korzystanie z paliwa gazowego wiążę się z mniejsza ilością substancji toksycznych, emitowanych do atmosfery. Jeżdżąc na gazie dbamy o zdrowie swoje i zdrowie swoich bliskich, ograniczając niekorzystne zmiany klimatyczne. Gaz LPG jest bardziej opłacalny i instalacja gazowa dosyć szybko się zwraca, niezależnie czy jeździ się samochodem mało czy dużo.
Zakupienie gazu LPG na stacji zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania.