zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne dla cery suchej – co oferują gabinety?

W gabinetach kosmetycznych można obecnie skorzystać z różnorodnych zabiegów skierowanych do właścicielek cery suchej. Jakie z nich warto wziąć pod uwagę, by poprawić jej kondycję?

Czym cechuje się sucha cera?

Cera sucha jest nadmiernie przesuszona, a przez to narażona na pojawianie się dolegliwości jak uczucie ściągnięcia, łuszczenie się, zaczerwienienie. W wyższym stopniu jest ona też narażona na tworzenie się zmarszczek, ponieważ nie jest wystarczająco nawilżona i natłuszczona. Wynika to z faktu, że jej bariera hydrolipidowa jest zbyt cienka lub naruszona.

Prawidłowa pielęgnacja suchej cery ma kluczowe znaczenie, dlatego też ważne jest wprowadzenie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej w domu. Dodatkowo można również skorzystać z dedykowanych dla niej zabiegów kosmetycznych, które pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych efektów.

Dobry gabinet kosmetyczny Gdynia Laser Line – wybierz sprawdzony gabinet, by uzyskać kompleksową pomoc w pielęgnacji swojej suchej cery!

Zabiegi kosmetyczne dla właścicielek cery suchej

Gdy cera jest nadmiernie sucha, w takim przypadku duże znaczenie ma dopasowanie do jej potrzeb odpowiednich zabiegów, które nie spowodują jej nadmiernego podrażnienia i pozwolą na odbudowanie zniszczonej bariery hydrolipidowej.

Wśród najczęściej rekomendowanych zabiegów dla cery suchej znajdują się:

Oxybrazja

Rodzaj dermabrazji polegającej na wykorzystaniu tlenu, dzięki czemu jest ona bardzo delikatna, a przy tym dokładna. Usuwane są wtedy martwy naskórek, zanieczyszczenia osadzone w porach. Dobrze przygotowuje skórę suchą do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Peeling kawitacyjny

Również bardzo delikatny, a przy tym skuteczny peeling do twarzy, który polega na wykorzystaniu urządzenia generującego ultradźwięki. Stosowany na mokrą skórę powoduje poruszanie się cząsteczek wody i dokładne oczyszczanie naskórka.

Maski dla cery suchej

Są one dostosowane do jej wymagań, czyli pomagają w nawilżeniu i natłuszczeniu skóry. Nakładane są po jej dokładnym oczyszczeniu, dzięki czemu umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

Zabiegi ultradźwiękowe

Poza peelingiem kawitacyjnym bardzo dobre efekty dają inne zabiegi wykorzystujące ultradźwięki. Pozytywnie wpływają one na stan włókien kolagenowych i elastanowych, a dzięki temu pomagają w uzyskaniu efektu przeciwstarzeniowego.

Więcej zabiegów przeznaczonych dla właścicielek suchej cery można znaleźć już teraz na stronach gabinetów. Dokładny profil zabiegów zostanie także dobrany w gabinecie po kontroli cery. Specjalistka dobierze wtedy odpowiednie rodzaje procedur, dzięki którym będzie można nadać cerze suchej dogłębne nawilżenie.