katering dietetyczn

Kiedy warto zamówić catering dietetyczny?

Zwykle catering kojarzony jest z obsługą imprez. Teraz jednak można skorzystać z niego również w jeszcze jednej wersji, a dokładnie jako catering dietetyczny. Wyjaśniamy, na czym on polega i kiedy warto zdecydować się na jego zamówienie!

Czym jest dieta pudełkowa – catering dietetyczny?

Usługa określana jako catering dietetyczny, również dieta pudełkowa, polega na przekazywaniu do klienta każdego dnia lub w innych uzgodnionych odstępach czasowych gotowych posiłków.

Wobec tego klient firmy cateringowej oferującej taką dietę nie musi gotować sam, ponieważ otrzymuje dania według swojego zamówienia. Najczęściej zamawia się wtedy pięć posiłków, czyli na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz na kolację.

Warianty cateringu dietetycznego

Usługa cateringu dietetycznego oferowana jest w wielu wariantach, dlatego też można dopasować do swojego gustu, stanu zdrowia i zapotrzebowania kalorycznego.

Można zatem zdecydować się na catering dietetyczny wegański albo wegetariański, dla osób odchudzających się, sportowców, dla kobiet w ciąży, dla osób z określonymi chorobami, na przykład układu krążeniowego, cukrzycą.

Diety są też dostępne w różnych kalorycznościach, więc można wtedy wybrać taką, która będzie pokrywała dzienne zapotrzebowanie na kalorie, na przykład może być to dieta 1500 kcal, 2000 kcal.

Zdrowy catering dietetyczny Chorzów – skorzystaj z oferty dobranej specjalnie do swoich potrzeb!

Catering dietetyczny – kiedy go zamówić?

Usługa cateringu dietetycznego z pewnością sprawdzi się w poniższych przypadkach:

  • brak czasu na samodzielne zakupy i gotowanie zdrowych posiłków

  • konieczność zrzucenia kilogramów

  • częste sięganie po niezdrowe posiłki, na przykład w przerwach w pracy

  • zalecanie od lekarza o prowadzeniu konkretnej diety

  • brak motywacji do prowadzenia zdrowej diety

Oczywiście, to jedynie parę przykładowych przypadków, ponieważ catering dietetyczny będzie również bardzo dobrym wyborem w innych sytuacjach, gdy samodzielnie nie można lub nie ma się chęci do przyrządzania posiłków.

Jakie są ceny diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa jest dość droga, co powoduje, że wiele osób zastanawia się nad jej wyborem. Z jakimi wydatkami jest ona związana?

Na ogół ceny dziennej diety zaczynają się od około 50 złotych. Mowa tutaj o pięciu daniach przekazywanych do klienta. Gdy natomiast dieta ma więcej kalorii, jest specyficzna, na przykład bezglutenowa, bez laktozy, wtedy wydatki mogą być już wyższe i przekraczać nawet 80 złotych dziennie.

Cenniki i kalkulatory diety pudełkowej można znaleźć obecnie na stronach firm cateringowych.