dachowka betonowa

Z czego wynika popularność dachówek betonowych?

Choć krycie dachów dachówką ceramiczną przez długi czas wiodło prym, dziś coraz chętniej wybierane są także inne metody. Wykorzystanie dachówki betonowej, czyli cementowej, jest stosunkowo nową możliwością, jednak szybko zyskała ona dużą popularność wśród inwestorów. Nie bez powodu! Rozwiązanie to sprawdza się w wielu przypadkach, a także gwarantuje trwały i estetyczny efekt. Odpowiadamy, z czego wynika jego popularność!

Estetyczny wygląd

Budując dom lub inny budynek, bardzo ważny jest jego wygląd. Na zewnętrzną estetykę obiektu w dużej mierze wpływa wybór idealnego pokrycia, które będzie komponowało się z resztą elewacji. Dachówki betonowe są bardzo podobne do dachówek ceramicznych, w związku z czym prezentują się niezwykle estetycznie.

Różnią się one jednak między sobą materiałem, z jakiego są wykonane. Do produkcji dachówek betonowych wykorzystywana jest mieszanka cementu, piasku kwarcowego, wody i koloryzujących pigmentów. Co istotne, są one dostępne w wielu odcieniach do wyboru, dzięki czemu z łatwością dostosujesz wybór do indywidualnych preferencji, a Twój dach będzie wyglądał wyśmienicie.

Właściwości techniczne

Krycie dachów dachówką betonową wyróżnia się także wieloma zaletami pod kątem funkcjonalności. Materiał ten jest bowiem bardzo trwały i odporny nawet na trudne warunki zewnętrzne, a także wytrzymały na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Jego powierzchnia pokryta jest grubą warstwą zabezpieczającej powłoki. Ponadto ten rodzaj pokrycia:

  • jest łatwy w montażu i naprawie,
  • ma żywotność szacowaną na ok. 70 lat,
  • nie nasiąka wodą (jest wodoodporny),
  • świetnie izoluje dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Co istotne, dachówki cementowe mogą być wykorzystywane do budowy dachów o nawet bardzo skomplikowanym kształcie. Warto jednak pamiętać, że nie są one odporne np. na kwaśne deszcze, mchy i porosty, w związku z czym należy regularnie sprawdzać ich stan oraz dokładnie czyścić powierzchnię.

Niższa cena

Profesjonalne krycie dachów dachówkami betonowymi oferuje wiele renomowanych firm dekarskich, takich jak Solidny Dekarz. Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym czynnikiem, który wpływa na rosnącą popularność tego rozwiązania, jest jego cena. Koszty montażu i zakupu materiałów w porównaniu np. do dachówek ceramicznych są aż ok. 30% niższe! Tak duża różnica jest związana przede wszystkim ze sposobem produkcji dachówek cementowych, który jest znacznie tańszy i szybszy. Ich jakość natomiast pozostaje na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu ten rodzaj krycia dachu świetnie sprawdzi się w wielu domach!