Wymiana opon na zimę – sprawdź, kiedy trzeba to robić

Wymiana opon to bardzo ważny proces, o którym zawsze warto pamiętać. Jest to szczególnie ważne podczas zimowego sezonu, który zawsze zaskakuje kierowców. W jaki sposób nie dać się zaskoczyć oraz odpowiednio wcześnie przeprowadzić wymianę? Fachowcy podpowiadają.

Wymiana opon – kiedy?

Wymiana opon w Szczecinie powinna być przeprowadzana co najmniej dwa razy do roku. Pierwszym okresem jest wiosna, drugim zaś właśnie zima. O ile na zimowych oponach można jeździć całym rokiem, tak na letnich jest to wręcz niemożliwe. Wszystko przez złe warunki atmosferyczne.

Geometria kół w Szczecinie jest czynnością, którą również należy na zimę wykonać. Dzięki temu sprawia się, że koła są proste a kierowca ma do dyspozycji komfortową jazdę oraz szybką możliwość reagowania na drodze.

Opony należy zmieniać najpóźniej w listopadzie. To właśnie wówczas występują pierwsze przymrozki, które mogą być niebezpieczne nie tylko podczas hamowania, ale również skręcania. Zawsze należy o tym pamiętać oraz zwracać na to uwagę.

Wymiana opon – czy jest skomplikowana?

Przegląd techniczny w Szczecinie jest czynnością, która z pewnością pomoże każdemu ustalić, czy wymiana opon jest dla niego potrzebna. Może się tak zdarzyć szczególnie wtedy, gdy wierzchnia ich warstwa jest wytarta. Wówczas mogą one stanowić niebezpieczeństwo na drodze.

Wymiana opon jest skomplikowana szczególnie wtedy, gdy w pojeździe nie zostawały dawno zmieniane koła. Może się tak stać, gdy właściciel posiada opony wielosezonowe. Wówczas zapieczenie śrub sprawia, że jest to wręcz niemożliwe.

W auto serwis w Szczecinie każdy jest w stanie uzyskać fachową pomoc. Specjaliści sprawią, że koło zostanie zmienione już w kilka chwil. Wszystko przebiegnie szybko, ponieważ fachowcy mają do dyspozycji różnorodne maszyny oraz narzędzia.

Wymiana opon na zimę powinna być przeprowadzona już między październikiem a listopadem. Są to optymalne warunki, aby zapewnić bezpieczeństwo.