Sprawdź, jak działa mobilny serwis tir

Jeśli jesteś zawodowym kierowcą to z pewnością miałeś w życiu sytuacje, w których dalsza jazda była niemożliwa przez niespodziewaną awarię. Niewiele z nich można naprawić samodzielnie, a często warsztaty działają w ograniczonych godzinach. Aktualnie można jednak wezwać mobilny serwis tir. Jak on działa?

Na czym polegają usługi mobilnego serwisu tir?

Dostępny mobilny serwis tir w Sudole to rozwiązanie dla kierowców zawodowych i właścicieli firm transportowych. Samochody dostawcze i ciężarowe pracują bowiem w naprawdę trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem, a to sprawia, iż nawet przy najbardziej dokładnym serwisowaniu awaria po prostu może się zdarzyć.

Do zakresu usług oferowanych przez mobilny serwis tir można zaliczyć naprawdę mnóstwo czynności takich jak wymiana opon, holowanie tir w Szczekocinach, diagnostyka awarii jednostki napędowej, podstawowe prace naprawcze, naprawa układu hamulcowego czy też naprawa układu pneumatycznego.

Kiedy można skorzystać z usług mobilnego serwisu tir?

Usługi mobilnego serwisu tir są dostępne przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Można z nich skorzystać zarówno po stłuczce, jak i po niespodziewanej awarii, która uniemożliwia dalszą jazdę samochodem ciężarowym. Po zamówieniu mobilnego serwisu tir na miejsce udadzą się pracownicy ze specjalistycznym sprzętem diagnostycznym i naprawczym.

Jak wygląda naprawa przez mobilny serwis tir?

Gdy pracownicy mobilnego serwisu dotrą na miejsce zaczynają oczywiście od zdiagnozowania tego, co jest nie tak z samochodem ciężarowym. Czasem widać to oczywiście jak na dłoni w przypadku gdy jest potrzebna wymiana opon. Mimo tego muszą oni sprawdzić czy przebita opona nie sprawiła, że uszkodzony został inny element.

Po poznaniu powodów usterki pracownicy zapoznają kierowcę z tym, co musi zostać wymienione i jakie będą szacunkowe koszty takiej naprawy. Do dalszego działania podchodzą dopiero po otrzymaniu zgody od kierowcy, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostanie on oszukany.