Wskazówki przed zakupem idealnego pierścionka

Piękna biżuteria to ozdoba każdej kobiety dlatego warto pochylić się dłużej nad wyborem odpowiedniego wzoru aby efekt w pełni nas satysfakcjonował. Pytając o idealny pierścionek nie uzyskamy w odpowiedzi nazwy konkretnego modelu. Jest to bowiem kwestia tak wysoce indywidualna, iż nie sposób podać jednego wzoru idealnego dla każdego. Są jednak ogólne zasady, którymi warto kierować się podczas wyboru pierścionka.

Jaki jest idealny pierścionek?

Kluczową kwestią jest nasz gust. To właśnie on a nie moda powinien być głównym kryterium wyboru określonego modelu. Na szczęście większość osób już to rozumie dlatego np. coraz częściej wybierane są srebrne pierścionki zaręczynowe a nie jak nakazuje tradycja złote. Wiele kobiet przecież nie nosi złotej biżuterii lub też mężczyzn zwyczajnie nie stać na tak duży wydatek. Nie warto wówczas upierać się przy tradycyjnych wytycznych tylko kierować się własnymi potrzebami i upodobaniami. Wzór pierścionka powinien pasować do naszego stylu ubierania się, osobowości a nawet rodzaju pracy czy tempa życia. Kolor pierścionka powinien też korespondować z pozostałą biżuterią, którą nosimy na co dzień.

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Idealny pierścionek to również ten, którego rozmiar jest precyzyjnie dobrany. Najdokładniej zrobi to jubiler dzięki profesjonalnemu sprzętowi i doświadczeniu. A co jeśli kupujemy biżuterię w sklepie internetowym? Jak wówczas dobrać odpowiedni rozmiar bez przymierzenia? Rozwiązaniem tego problemu są tabele, w których szczegółowo rozpisane są rozmiary pierścionków przypisane do konkretnych obwodów palca. Innym sposobem ą wzory okręgów, również do wydrukowania z Internetu. Okręgi odpowiadają wewnętrznym średnicom pierścionków. Wystarczy przyłożyć noszony przez nas już pierścionek do odpowiedniego okręgu i odczytać rozmiar jaki nosimy na konkretnym palcu.

Brylanty, cyrkonie a może grawerowany?

Rodzajów pierścionków jest tak wiele, że w zasadzie każdy znajdzie idealny dla siebie wzór. Jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek to zainwestujmy w pierścionek z brylantem. To niezwykle trwały kamień szlachetny, dzięki któremu nawet prosta obrączka zyskuje niepowtarzalny blask i urok. Brylanty do również doskonały dodatek do pierścionków zaręczynowych gdyż są symbolem miłości, kobiecości a przede wszystkim trwałości związku. Jeżeli wybieramy pierścionek do codziennego noszenia i lubimy często zmieniać biżuterię i dodatki to lepszym pomysłem będzie kupno pierścionka z dobrej jakość cyrkoniami, które doskonale imitują cenne kamienie szlachetne. Wybierając niedrogie cyrkonie możemy pozwolić sobie na bardziej okazałą biżuterię gdyż nawet duży kamień syntetyczny nie nadszarpnie naszego budżetu. Wiele kobiet preferuje jednak znacznie skromniejszą biżuterię i pierścionki z ozdobnymi kamieniami to dla nich odrobinę za wiele. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są pierścionki w formie prostych obrączek z grawerowanym wzorem. Taka subtelna ozdoba pierścionka czyni go oryginalnym dodatkiem do codziennych stylizacji.