odpierzanie drobiu

Skuteczne odpierzanie drobiu – krok po kroku

Mięso drobiowe cieszy się dużą popularnością w polskich kuchniach – jest ono łatwe w przygotowaniu i pasuje do wielu dań. Aby jednak można było sprzedawać je klientom, tuszki trzeba najpierw odpierzyć. Jak przebiega ten proces i jakie urządzenia się w nim wykorzystuje? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu procesu odpierzania drobiu.

Na czym polega odpierzanie drobiu?

Obecnie, pozyskiwanie mięsa drobiowego to proces dosyć mocno zmechanizowany. Dzięki temu przebiega on znacznie szybciej niż dawniej. Na czym polega zatem to działanie? Otóż po dokonaniu uboju tuszki są poddawane parzeniu w specjalnych kotłach elektrycznych. Proces ten ma na celu przede wszystkim rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie piór.

Następnie można przejść do wykorzystania skubarek do drobiu. Nazwą tą określa się urządzenia pozwalające na szybkie, łatwe, a co najważniejsze dokładne oskubywanie tuszek. Maszyny są zaprojektowane w taki sposób, aby nie uszkodziły skóry zwierzęcia, co mogłoby wpłynąć negatywnie na jakość mięsa. Kluczem do sukcesu jest dobranie urządzenia do rodzaju ptactwa. Na rynku dostępne są różnego rodzaju skubarki, przeznaczone między innymi do kur, kaczek czy gęsi, a nawet przepiórek i indyków. Po efektywnym odpierzeniu można przejść do kolejnych etapów przygotowywania mięsa do sprzedaży.

Czy warto inwestować w urządzenia do odpierzania?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne mają za zadanie ułatwić i usprawnić pracę w różnych branżach i dziedzinach życia. Dotyczy to również procesu pozyskiwania mięsa drobiowego. Na rynku są dostępne kotły do moczenia pierza oraz skubarki, które czynią odpierzanie szybszym i dokładniejszym. Są one oferowane przez specjalistyczne firmy, przykład stanowi Bio-Eggs. Odpierzanie drobiu bez uszkadzania skóry i mięsa wymaga sporej precyzji. Korzystając z nowoczesnych urządzeń, nietrudno o nią zadbać.

Zainwestowanie w skubarki może także przyspieszyć proces uzyskiwania mięsa drobiowego, co będzie się wiązało z zyskami finansowymi. Oczywiście kluczem do sukcesu jest korzystanie ze sprzętu wysokiej jakości, który charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Warto wybierać zatem urządzenia oferowane przez zaufanych dostawców.