Siatkówka ulubionym sportem

Siatkówka to sport unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Każdy lubi oglądać meczyki na żywo, więcsiedząc przed ekranem telewizora wydaje się, że nie różni się on zbytnio od pozostałych dyscyplin. Sport ma to do siebie, że jest bardzo indywidualny, ale też w tej indywidualności stara się przekazać coś więcej. Choć sport dostarcza nam nieraz takich samych emocji czy wzruszeń i daje radość ze zdobycia każdego punktu, czy gola, to siatkówka posiada w sobie też swoją własną zaletę, unikalność i wyjątkowość, która pozwala nam – nawet z perspektywy telewizora – dostrzec niezwykły charakter tej gry. Można by powiedzieć, że to jedyna w swego rodzaju gra, gdzie widoczny jest prawdziwy charakter zawodników i oddanie z jakim pokazywana jest walka o każdy punkt.

Taktyka równie ważna co umiejętności

Siatkówka – choć jest grą zespołową i gra się w niej na stosunkowo małej przestrzeni – jest grą specyficzną, a przez to bardzo trudną. W przeciwieństwie do piłki nożnej jest dyscypliną wymagającą. Umiejętności to jedno, ale trochę zaplecza jest nieodzowne by pokazać prawdziwy charakter tej gry. Zasady wymagają przyswojenia taktyki dla każdego z zawodników. Poza osobną rolą libero i rozgrywającego, każdy z zawodników ma podobne umiejętności, a przez to ich rola na boisku i odpowiedzialność za każdy zdobyty czy utracony punkt rośnie. Siatkówka to sport wymagający siły i techniki, specyficznej taktyki i oryginalnych, nierzadko ekwilibrystycznych zagrań czy dostosowania się do zmieniającej się sytuacji. To skupienie, wytrwałość i ciężka praca na treningach w jednym.

Siatkówka to niesamowite emocje

Siatkówkę kocha się przede wszystkim za emocje jakich dostarcza. Tutaj nikt nie udaje i nie ma zagrań pod publiczkę. Ważny jest charakter i oddanie dla tego by zgarnąć kolejny punkt i przeważyć szalę na swoją korzyść co nie zawsze się udaje. Jeśli przegrywasz i kibicujesz to jest ci smutno, wzruszasz się i płaczesz jednocześnie. Po wygranej jest ogromna radość, łzy i okrzyki szczęścia. Tu jedna szybka piłka, mały błąd czy punkt mogą przesądzić o końcowym sukcesie lub porażce. Siatkówka to sport dla tych, co uwielbiają wspaniałe akcje, szybkie piłki i niesamowite obrony.

źródło: typy z siatkówki