dekoracje wnetrz

Rozety dekoracyjne – jak wykorzystać je w naszych wnętrzach?

Aranżacja wnętrz już od dawna przestała być jedynie odpowiednim wyborem mebli i kolorów na ściany. Obecnie urządzanie pomieszczeń to przede wszystkim skorzystanie z oryginalnych dodatków oraz dekoracji, które nadają wnętrzom nietuzinkowego wydźwięku. Warto zauważyć, że trendy w zakresie akcesoriów i ozdób zmieniają się w niezwykle dynamiczny sposób. Warto jednak szczególną uwagę zwrócić na rozety dekoracyjne. W jaki sposób można wykorzystać je w naszych wnętrzach?

Co wyróżnia rozety dekoracyjne?

Rozety dekoracyjne większości z nas kojarzą się z niezwykle delikatnymi ozdobami, które poniekąd nawiązują do kultury chińskiej oraz japońskiej. Z wyglądu nieco mogą one przypominać parasole gejszy, gdyż są one okrągłe i głównie wykonane z papieru. Obecnie co prawda można także spotkać rozety dekoracyjne wykonane z materiału, jednak jest to rzadkość. Co ciekawe, rozety dekoracyjne zwykle wykorzystywane były i w dalszym ciągu są jedynie do ozdabiania sali weselnej i tworzenia banerów. Dodawały one sali weselnej lekkości i swoistej eteryczności. Jednak trendy w dekoracji się zmieniają, a walory rozet dekoracyjnych są coraz szerzej doceniane. Obecnie można je także spotkać w odniesieniu do aranżacji wnętrz.

Rozety dekoracyjne ratunkiem dla pustej i surowej ściany

Każdy z nas z pewnością posiada w swoim domu lub mieszkaniu ścianę, która starszy swoją surowością i pustką. Staramy się więc znaleźć choć jeden, uniwersalny element, który pozwoli nam nieco odmienić jej wygląd. Rozety dekoracyjne mogą stać się więc świetnym i absolutnie oryginalnym rozwiązaniem. Warto postawić na ich różnorodne rozmiary, a także dobrać odpowiednie kolory i tak stworzoną kompozycję przymocować do ściany. Niezbędne będzie jednak zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż w odniesieniu do rozet dekoracyjnych, możemy wskazać na ich niesamowitą delikatność. Jednak o ile o nie odpowiednio zadbamy, długo i wdzięcznie będą one zdobić naszą ścianę.

Rozety dekoracyjne w aranżacji przestrzeni okiennej

Rozety dekoracyjne można wykorzystać we wnętrzu na wiele, różnych sposobów. Jednym z nich może być chociażby wykreowanie magicznej kompozycji w przestrzeni okiennej. Rozety dekoracyjne można zamontować zarówno do karnisza jak i do firan czy zasłon. Ponownie warto decydować się na ich różne rozmiary, by cała kompozycja była oryginalna. Co ciekawe, wybierając rozety dekoracyjne w kolorze kontrastującym do firan, nadamy przestrzeni okiennej nieco więcej świeżości oraz wyjątkowego charakteru. To tylko niektóre możliwości zastosowania rozet dekoracyjnych we wnętrzach.