Trawnik w rolce – szybki sposób na metamorfozę ogrodu

Dla niektórych trawa w rolce jest czymś co kojarzy się ze sztucznym wyglądem. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie jest bardzo popularne w wielu przypadkach. Produkowane dzisiaj trawniki w rolkach są nie tylko odporne na różnego rodzaju czynniki pogodowe i fizyczne, ale też posiadają bardzo ładny i naturalny wygląd. Jest to świetne rozwiązanie w wielu przypadkach i dlatego warto przyjrzeć się tej kwestii z bliska.

U kogo sprawdzi się trawa z rolki

Rozwiązanie, jakim jest trawnik w rolce doskonale sprawdza się wśród osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy ogrodniczej, aby zadbać o prawdziwą trawę. Trawnik z rolki jest bardzo dobrym zamiennikiem dla takich osób. Nie wymaga on tyle pielęgnacji i czynności w odróżnieniu od prawdziwego trawnika, który trzeba zasiać i odchwaszczać.

Szybki sposób na zazielenienie danych terenów

Trawa z rolki sprawdza się bardzo dobrze wtedy, gdy trzeba w szybki sposób zazielenić dany teren. Często stosuje się takie rozwiązanie w domach, które są już dokończone, ale nie ma tyle czasu, aby zasiać prawdziwą trawę. Położenie trawy w rolkach przez specjalistów przebiega bardzo szybko i dzięki temu można cieszyć się pięknym trawnikiem dosłownie w kilka chwil.

Zazielenienie trudnych powierzchni

Ci, co siali kiedyś trawę na terenach o nietypowych kształtach zapewne wiedzą, że jest to trudne. Na ukośnie ukształtowanych powierzchniach nasiona trawy często bywają wypłukiwane przez deszcz co w konsekwencji prowadzi do powstawania brzydko wyglądających braków w trawniku. Trawnik dywanowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aby uniknąć takiej sytuacji. Wystarczy go odpowiednio ułożyć, aby zazielenić trudne do zasiania powierzchnie.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów

Kupując dobrej jakości trawniki, warto również zapytać o usługę ich położenia. Przy dobrze dobranej ekipie zazielenienie powierzchni przebiega bardzo szybko, ale mimo to precyzja jest tutaj wymagana, aby efekt końcowy był zadowalający.