Rodzinne wakacje pełne atrakcji

Wakacje są niesamowitym czasem dla całej rodziny, pełnym odpoczynku i atrakcji. Wiele rodzin decyduje się na spędzenie urlopu w górach – Sudetach, Pieninach, Tatrach czy Bieszczadach. Poszukują z roku na rok coraz ciekawszych lokalizacji. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się Jezioro Czorsztyńskie. Co wyjątkowego kryje w sobie owa lokalizacja? 

Dlaczego warto spędzić wakacje nad Jeziorem Czorsztyńskim?

Jezioro Czorsztyńskie, znajdujące się na Podhalu, to wyjątkowe miejsce wycieczek dla wszystkich miłośników podróży po uroczych Pieninach. To atrakcyjna lokalizacja. Wielu turystów decyduje się na rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas spływu można ujrzeć – z nieco innej perspektywy – pobliski Zamek Dunajec w Niedzicy, Zamek w Czorsztynie, skansen na Półwyspie Stylchen. Nad Jeziorem Czorsztyńskim znajduje się Zapora Niedzica (o długości 404 m i wysokości 60 m) – warto wybrać się tu szczególnie w godzinach późno-popołudniowych lub wieczornych, kiedy nad wodą widać piękny zachód słońca oraz malowniczy, średniowieczny Zamek w Niedzicy (został wybudowany w XIV wieku). Miejscowi opowiadają między sobą wiele legend, związanych bezpośrednio z owym zamkiem. Podobnoż ukryty jest w nim skarb Inków, którzy szukali tu niegdyś schronienia przez hiszpańskimi najeźdźcami. Po drugiej stronie jeziora zlokalizowane są ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku – Zamku Czorsztyn.

Udając się nad Jezioro Czorsztyńskie, warto także odwiedzić Plażę Zamajerz w Zamku Niedzicy (inna nazwa to Plaża Pieniny). W sezonie letnim odpoczywa tu wielu urlopowiczów. To jedyna piaszczysta plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim z kąpieliskiem strzeżonym. Turyści mogą zatem połączyć górskie widoki z pływaniem. W pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego znajduje się także prywatny cmentarz Salamonów (ostatnich baronów na Zamku Niedzicy) nad skałą Groby – to wyjątkowa atrakcja dla miłośników historii. Dość blisko owego miejsca, w Kluszkowcach, znajduje się Skansen Osada Czorsztyn. Zlokalizowane są tutaj budynki pochodzące z dawnego Czorsztyna, Kluszkowców i Maniów – wsi, które dziś okalają Jezioro Czorsztyńskie.

Noclegi nad Jeziorem Czorsztyńskim

Chętni mogą zdecydować się na noclegi nad Jeziorem Czorsztyńskim w postaci domków góralskich, zlokalizowanych w Kluszkowcach. Goście mają do dyspozycji dwie chaty z bali, przeznaczone docelowo dla 2-7 osób. Owe domki góralskie podlegają eleganckiemu Hotelowi Pod Wulkanem w Kluszkowcach, kryjącego w sobie masę atrakcji – grotę solną, masaże, saunę, jacuzzi.