Drzwi przesuwne do salonu

Przesuwne drzwi, które oddzielą kuchnię od salonu

W dobie kuchni połączonych z salonem i wszelkiego rodzaju aneksów kuchennych drzwi przesuwne wydają się być wynalazkiem, który zasługuje na nobla. Drzwi przesuwne są uosobieniem funkcjonalności, nowoczesności oraz elastyczności, która tak bardzo pożądana jest we współczesnych wnętrzach. Co więcej, wprowadzenie ich do przestrzeni czyni ją niezwykle oryginalną oraz podatną na wszelkiego rodzaju zachcianki aranżacyjne. Dowiedz się więcej na temat przesuwnych drzwi, które w wygodny sposób oddzielą kuchnię od pokoju dziennego.

Większość systemów drzwi przesuwnych powstała z myślą o salonach i kuchniach, które znajdują się w jednym pomieszczeniu. Z jednej strony aneks kuchenny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu zyskujemy wiele miejsca w każdym mieszkaniu, z drugiej zaś bywają chwile, w których za wszelką cenę chcielibyśmy rozdzielić te dwa miejsca. Przesuwne drzwi to nieograniczona ilość zalet oraz sposób na idealne dopasowanie przestrzeni do naszych potrzeb oraz oczekiwań

Przesuwne drzwi ich zalety

Przesuwne drzwi zyskują na popularności z dnia na dzień. Zjawisko to uwarunkowane jest przede wszystkim ich elastycznością oraz uniwersalnością. W przeszłości rozwiązanie stosowane było jedynie na balkonach oraz tarasach, dzisiaj zdecydowana większość drzwi przesuwnych montowana jest w salonach z aneksami kuchennymi. To bardzo korzystny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości przestrzeni oraz wygodne łączenie ze sobą wszelkiego rodzaju aranżacji. Drzwi przesuwne mają wiele zalet i po każdym względem wygrywają bitwę na najbardziej opłacalny sposób na oddzielenie kuchni od salonu.

Przesuwne drzwi to przede wszystkim ekonomiczny sposób na podzielenie dwóch pomieszczeń. Czasami zdarza się, że kuchnia i salon w jednym pomieszczeniu nie mają racji bytu. Tego rodzaju drzwi są znacznie tańsze niż długotrwały remont. Co więcej, drzwi nie zajmują dużej ilości miejsca i bardzo elastycznie reagują na wszelkie nasze polecenia. Dzięki nim, zarówno duża przestrzeń, jak i ta nieco mniejsza zostanie bardzo efektywnie wykorzystana. Dodatkowo, jako właściciele takiego rozwiązania dostajemy bardzo szerokie pole do popisu w zakresie aranżacyjnym. Zarówno salon, jak i kuchnia mogą zostać urządzone w wymarzonym przez nas stylu.

Drzwi przesuwne sposobem na połączenie aranżacji

Dwie aranżacje w jednym pomieszczeniu – na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Systemy przesuwne drzwi całkowicie zmieniają tę sytuację. Nawet jeśli nasza kuchnia zostanie urządzona w stylu zupełnie odległym od stylu w salonie, nie będzie to powodowała zgrzytów estetycznych. Drzwi w delikatny sposób sygnalizują, że mamy do czynienia z dwoma zupełnie różnymi pomieszczeniami, ale jednocześnie nie stracimy na przestronności. Dodatkowo, drzwi same w sobie są sposobem na stworzenie niezwykle oryginalnej i nowoczesnej aranżacji, która do tej pory jeszcze nie jest powszechna na zbyt szeroką skalę. Drzwi z pewnością przypadną do gustu miłośnikom stylów minimalistycznych i nowoczesnych. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla przestrzeni loftowych.

Jasne i przestronne przestrzenie

Trudno o lepszy sposób na przygotowanie jasnych, przestronnych przestrzeni niż przesuwne drzwi. Szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju przeszklone modele w jasnych barwach. Oprócz tego, że przyczynią się do optycznego powiększenie przestrzeni, to jeszcze uczynią wnętrze bardzo nowoczesnym, idealnie odpowiadającym na współczesne trendy. Rozwiązanie jest tanie, modne i mienia każdy salon z aneksem kuchennym w dwa pomieszczenia w mgnieniu oka.