Projekt wnętrza mieszkania w bloku – nowoczesne mieszkanie

6 min

Projekt wnętrza mieszkania w bloku zawsze wymaga dokładnego przemyślenia oraz przygotowania propozycji, która uwzględnia wszelkie potrzeby domowników. Małe mieszkania w bloku są zawsze nie lada wyzwaniem, ponieważ przestrzeni jest niewiele, każdemu z nas zależy na zredukowaniu pojawiania się codziennego bałaganu do minimum. Co powinien uwzględniać funkcjonalny projekt mieszkania w bloku i jak należy go przygotować, aby przestrzeń stała się nowoczesna oraz estetyczna?

Projekt wnętrza mieszkania w bloku w nowoczesnym stylu już na starcie zakłada jego minimalistyczny charakter oraz ergonomiczne wykorzystanie każdego dostępnego centymetra kwadratowego. Podział pomieszczeń powinien być również dokładnie przemyślany i dopasowany do trybu życia domowników oraz ich potrzeb. Projekt powinien również uwzględnić modne kolory oraz zbudowanie jak największej ilości miejsca szafami, które przyczynią się do ograniczenia codziennego bałaganu.

Projekt wnętrza mieszkania w bloku i funkcjonalny minimalizm

Mała ilość miejsca, duża ilość przedmiotów osobistych oraz potrzeba posiadania przestronnych przestrzeni to nie lada przed którym stoją projektanci wnętrz mieszkań w bloku. Tutaj liczy się przede wszystkim funkcjonalność oraz ergonomia wykorzystania przestrzeni. W dzisiejszych czasach minimalizm jest szczególnie w cenie, dlatego im elementy wyposażenia są prostsze, tym projekt bardziej atrakcyjny i sprzyjający codziennemu użytkowaniu mieszkania.

Funkcjonalny minimalizm objawia się niemalże pod każdą postacią i w każdym pomieszczeniu dostępnym w naszym mieszkaniu. W nowoczesnych przestrzeniach stawiamy na proste wzornictwo, stonowane kolory ścian i podłóg oraz ograniczamy niepotrzebne bibeloty oraz dodatki do minimum. W nowoczesnym mieszkaniu jest tylko to co jest nam potrzebne, a zagraconym przestrzenią mówimy zdecydowane nie.

Rozkład pomieszczeń, a projekt wnętrza mieszkania w nowoczesnym stylu

Rozkład pomieszczeń odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu każdej aranżacji. Większość współczesnych projektów opiera się o połączenie salonów z aneksem kuchennym. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jedno duże pomieszczenie jest znacznie bardziej przyjemne niż dwa mniejsze. Duży salon z aneksem kuchennym jest zazwyczaj jaśniejszy, bardziej ustawny i podatny na wszelkiego rodzaju nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Wydzielenie strefy kuchennej oraz wypoczynkowej nie musi być bardzo widoczne. Oba pomieszczenia we współczesnych projektach płynnie przenikają przez siebie, tworząc funkcjonalną przestrzeń, z której korzystanie jest niezwykle wygodne oraz przyjemne na co dzień.

Projekt mieszkania w stylu nowoczesnym – na jakie postawić kolory?

Projekt mieszkania w stylu nowoczesnym to również umiejętny dobór oraz połączenie barw. Dzisiejsze kompozycje w większości opierają się na stonowanych barwach. W cenie jest biel czerń oraz wszelkiego rodzaju odcienie szarości. Współczesne projekty bazują częściej na zimnych barwach, które nie nudzą się tak szybko, a do tego dzięki nim każda przestrzeń prezentuje się znacznie bardziej elegancko.

Szafy jako nieodłączny element dobrego projektu

Na koniec powiedzmy sobie jakie elementy wyposażenia najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach w bloku. To zdecydowanie szafy! Przestrzeń do przechowywania, którą uwzględnia projekt jest niezwykle ważna. Dzięki odpowiedniej ilości szaf będziemy mogli skutecznie zapanować nad bałaganem, a nasze wnętrze zawsze pozostanie estetyczne. Warto postawić na duże, pojemne meble o prostym wzornictwie.

Leave a Reply