Sypialnia dla dziewczynki

Pokój dziecka – sypialnia dla dziewczynki

Pokój dziecięcy, a w szczególności pokój dziewczynki to wyjątkowe miejsce, pełne bajkowego klimatu, w którym nasza mała dama czuje się dobrze i może miło spędzić czas. Przygotowanie takiego pokoju wymaga od rodzica dużego przemyślenia oraz zaangażowania, dlatego jeśli szukasz inspiracji dla siebie jesteś w odpowiednim miejscu. Przygotowaliśmy kilka propozycji, którymi możesz zainspirować się przygotowując sypialnię swojej małej damy.

Księżniczkowy klimat w pokoju dziewczynek króluje niezmiennie od lat. Dużo rodziców decyduje się na nieco inne wybory, jak motyw zwierzęcy połączony z ich ulubioną bajką. Dość częstą praktyką są również pokoje w stylu dżokejskim dla wszystkich miłośniczek jazdy konnej. Z łask nie wyszły również laki Barbie, a pokój przypominający domek dla lalek nadal cieszy się dużym uznaniem oraz potrafi wywołać efekt wow. Sprawdź w jaki sposób można przygotować tego rodzaju pokoje i czego potrzebujesz, aby Twoje dziecko cieszyło się oryginalnym wnętrzem.

Pokój dziecka w księżniczkowym klimacie

Zacznijmy od propozycji, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od lat. To pokój dla małej księżniczki. Wszechobecny róż, baldachimy, duże łoże oraz tiule to coś co jako pierwsze przychodzi nam na myśl,kiedy mamy przed oczami pokój małej księżniczki. Skojarzenie jest niezwykle trafne, a do tego taka stylizacja może wyglądać naprawdę dobrze i zapadać w pamięć. Czy jej przygotowanie jest trudne raczej nie, ponieważ współcześni producenci oferują wiele rozwiązań, które zostały wręcz stworzone z myślą o dziewczęcych pokojach.

Aranżowanie przestrzeni zacznij od wyboru łóżka z baldachimem. Różowy baldachim z pewnością stanie się spełnieniem marzeń Twojego dziecka. Takie łóżko idealnie połączy się z różowymi ścianami oraz różowym, miękkim dywanem z długim włosiem. Postaw również na białe zdobione mebelki, które z pewnością zaprezentują się doskonale. Dopełnieniem całości będzie bajkowa skrzynia na zabawki, w której mała księżniczka umieści swoje skarby.

Tajemniczy las – pokój dziecka pełen natury

Tajemniczy las to propozycja dla małych miłośniczek zwierząt i natury. Motywy zwierzęce od zawsze były ciekawą propozycją dla najmłodszych, dlatego jesteśmy przekonani, ze Twoja córka będzie niezwykle zadowolona z pokoju, który będzie przypominał nieco las jesienną porą. Co powinno znaleźć się w takim pokoju?

Przede wszystkim zacznij od odpowiedniego doboru poszczególnych barw. W pokoju w stylu tajemniczego lasu postaw na odcienie zieleni, brązu oraz fioletowego. Tutaj doskonale sprawdzi się tapeta ze zwierzęcym motywem oraz ciekawe, drewniane mebelki. W pokoju w stylu leśnym będzie królowała zieleń oraz naturalne rozwiązania.

Pokój dziecka bądź przyszłej dżokejki

Wiele dziewczynek kocha konie oraz interesuje się jazdą konną, dlatego pokój małej dżokejki z pewnością przypadnie im do gustu. Postawienie na taką stylistykę z pewnością pozwoli na wyróżnienie się z tłumu, więc jeśli zależy Wam na oryginalnej przestrzeni, a Wasza pociecha lubi jazdę konną, wydaje się to być idealna propozycja. Tutaj przede wszystkim przyda się fototapeta w konie i drewniane mebelki w naturalnym kolorze. Warto postawić również na duży, jasny dywan z długim włosiem.

Pokój dziecka niczym domek lalek Barbie

Na koniec klasyka – pokój w stylu domku dla lalki Barbie. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli podpowiemy, że w takiej stylizacji króluje róż oraz pastelowe kolory. Modne dodatki, designerskie meble oraz wiele błyskotek to coś dla każdej miłośniczki lalki Barbie. Stylizacja nie będzie trudna w wykonani, a z pewnością dostarczy wiele radości i będzie pamiętana przez Twoją córkę przez lata.