Sypialnia dla chłopca

Pokój dziecka – chłopięce motywy

Meblowanie pokoju naszej pociechy to zawsze nie lada wzywanie, które wymaga od nas dokładnego przemyślenia. Wybranie poszczególnych elementów związane jest nie tylko z ich funkcjonalnością, ale również z dopasowaniem się do gustów naszego dziecka. Jego pokój musi być miejscem, w którym czuje się dobrze i w którym chętnie spędza czas na zabawie, nauce oraz wypoczynku. Co więc uczynić, aby pokój malucha spełniał wszystkie wymienione potrzeby? Jednym ze sposobów jest urządzenie pokoju, w którym zauważalny będzie wyraźny motyw przewodni. Sprawdź jakie inspiracje przygotowaliśmy dla Ciebie, a być może znajdziesz gotowy pomysł na urządzenie królestwa Twojego dziecka.

Pokój chłopięcy to szerokie pole do popisu dla rodziców. Być może Wasza pociecha interesuje się kosmosem, wtedy można postawić na stylizacje w tym stylu. Być może bardziej interesują go morskie klimaty, wtedy można pokusić się o przygotowanie pokoju małego żeglarza. Być może od zawsze interesowały go samochody, wtedy istnieje szansa na przygotowanie pokoju małego żeglarza. Co więcej, masz szansę na mini remizę strażacką w pokoju bądź rycerski zamek niczym ze średniowiecznych czasów.

Pokój dziecka w kosmicznym stylu

Kosmos od zawsze był czymś interesującym i zagadkowym dla małych dzieci. Być może przygotowanie pokoju w kosmicznym stylu zachęci Twoją pociechę w przyszłości do zgłębiania tajników wiedzy i zainteresuje się wszechświatem na poważnie. To z pewnością przełoży się w przyszłości na dobre stopnie z fizyki i dostarczy mu wiele potrzebnej wiedzy.

Jak przygotować pokój małego kosmonauty. Zacznij od wymalowania drogi mlecznej na suficie. Działanie to nie jest nad wyraz skomplikowane i drogie, a może zrobić niemałe wrażenie. Co więcej, jeśli tylko miejsce i zasobność portfela pozwoli, pozwól sobie na łóżko w kształcie rakiety. Będzie to nie tylko mebel przeznaczony do spania, ale również miejsce inspirującej zabawy.

Pokój dziecka – żeglarza

Żeglowanie, morskie opowieści i przygoda również były niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych. Motyw żeglarski to również całkiem dobry pomysł, który w przyszłości może przerodzić się w prawdziwą pasję. To szczególnie dobra opcja, jeśli rodzice również żeglują, a ta pasja może połączyć pokolenia w przyszłości.

Jak przygotować pokój małego żeglarza. Przede wszystkim rozpocząć od łóżka w kształcie łódki. Można pozwolić sobie również na naturalne elementy, jak na przykład ozdoby wykonane z parcianego sznurka, czy liny. W pokoju małego żeglarza króluje biel oraz odcienie niebieskiego.

Mały rajdowiec – pokój dziecka w stylu motoryzacyjnym

Pokój małego rajdowcy to zdecydowanie rozwiązanie, po które sięgamy najczęściej. Łóżko w kształcie samochodu wyścigowego, wykładzina z ulicą oraz rajdowe barwy to spełnienie marzeń niemalże każdego małego chłopca. Przygotowanie takiego pokoju nie będzie nad wyraz trudne, a wszelkie niezbędne elementy znajdziesz w internecie.

Pokój dziecka inspirowany zawodem strażaka

Mini remiza to następny w kolejce niezwykle często wybierany pomysł na pokój dla chłopca. Tutaj podstawową rolę odgrywa piętrowe łóżko w kształcie wozu strażackiego, które chłopiec może opuścić przy pomocy metalowej rury. W pokoju małego strażaka króluje czerwień połączona z niebieskim światłem.

Mały rycerz i pokój dziecka jak z bajki

Na koniec propozycja dla miłośników bajek o dzielnych rycerzach, którzy ratują świat przed smokami. Pokój małego rycerza to przede wszystkim łóżko będące imitacją średniowiecznego zamku. Pokój utrzymany jest w odcieniach szarości, dlatego znalezienie poszczególnych elementów wyposażenia nie należy do najtrudniejszych i może przynieść naprawdę godny uwagi efekt.