holowanie

Pomoc drogowa – czym się kierować przy jej wyborze?

Wypadek, kolizja czy awaria samochodu to bardzo stresujące wydarzenia. Choć nie można przewidzieć takiej sytuacji, ale można się do niej przygotować. Nieprzyjemne zdarzenie drogowe może wywołać panikę. Dobrze jest zachować zimną krew, a ułatwi to wcześniejsze wybranie firmy, która świadczy usługi pomocy drogowej.

Jakie cechy ma dobra pomoc drogowa?

W obecnych czasach wyboru większości firm, dokonujemy poprzez rekomendację. Polecenie rodziny czy przyjaciół to pewność, że firma będzie sprawdzona i rzetelnie wypełni swoje zadanie. Zwłaszcza szukając firmy działającej lokalnie, na przykład pomoc drogowa w Nowym Dworze Mazowieckim, opinie bliższych i dalszych znajomych mogą być pomocne przy wyborze. Ważny jest także staż firmy na rynku. Szukając firmy świadczącej usługę holowania, dobrze jest zwrócić uwagę na lokalizację firmy. Laweta obsługująca rejon w którym doszło do kolizji bądź awarii najszybciej pojawi się na miejscu zdarzenia.

Dobra firma świadcząca usługi pomocy drogowej, to firma, która oprócz holowania, zapewnia także usługę naprawy usterek. Jeśli przedsiębiorca nie ma własnego warsztatu samochodowego, dobrze, aby mógł polecić najlepszy. Jest to istotne, zwłaszcza w sytuacji, gdy zepsuje nam się auto w drodze, w nieznanej okolicy.

Jakim sprzętem powinna dysponować firma?

Posiadany przez firmę sprzęt jest bardzo ważny. Wybierając przedsiębiorstwo, warto sprawdzić czy ich sprzęt poradzi sobie w danej sytuacji. Udźwig lawet waha się od ok. 1 tony do nawet 20 ton. Określenie na początku rozmowy zakresu pomocy firmy, pomoże uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Warto też dowiedzieć się czy firma może wysłać lawetę, która udźwignie kilka aut. To przydatne, zwłaszcza jeśli doszło do kolizji kilku aut.

Wzywając lawetę, warto podać informację o tym, gdzie doszło do kolizji, wypadku czy zepsucia samochodu. Firma powinna zostać poinformowana o zakresie uszkodzeń auta. Pozwoli to na sprawną pomoc, dostosowaną do możliwości klienta i jego oczekiwań.